Strona główna
I KOMUNIA W KOŚCIELE PARAFIALNYM Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
11.05.2009.

IDZIE MÓJ PAN… 

dzieci otrzymują pamiątki I Komunii

 

 

 

 

 

     

 

 

 

  W niedzielę, 10 maja, dzieci klas drugich szkoły podstawowej po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc. Ich szczęściu nie przeszkodził nawet padający w tym dniu deszcz. Popołudniu przyszły jeszcze raz do kościoła, by po nabożeństwie majowym odebrać pamiątkowe obrazki. Oddajmy im głos, aby nam opisały swoje przeżycia z przyjęcia Jezusa. Dzieci (z pomocą Rodziców) mogą pisać pod ten adres ks.dariusz@onet.eu o swoich przeżyciach. Będziemy je sukcesywnie umieszczać na stronie poniżej J.

Karolinka J., kl. IIa: nabożeństwo majowe

10 maja 2009 roku przyjęłam po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Okazałam swoją miłość i siłę własnej wiary. Myślę, że tym samym połączyłam się z Panem Jezusem i zawsze będę jemu wierna poprzez udział w nabożeństwach. Ten dzień będę pamiętała przez całe swoje życie. Pan Jezus na zawsze pozostanie w moim serduszku.

  

Mateusz R., kl. II:

Szczęść Boże! Dzień mojej pierwszej komunii świętej, choć był mokry, deszczowy ale był piękny. Dla mnie ten dzień był wyjątkowy, choć nie świeciło słonko. Nie bałem się przyjąć Pana Jezusa tylko czy się w czymś  nie pomylę ,gdyż miałem tremę bo było bardzo dużo ludzi. Dziękuję  ks. Mariuszowi że miał dla nas wszystkich cierpliwość ,dlatego chyba wszystko tak pięknie wyszło, że tej uroczystości nie zepsuł nawet ten ulewny deszcz. I wyszło upragnione słonko i minęła trema, zwłaszcza kiedy przyszedłem po raz drugi do kościoła żeby odebrać pamiątkę. Dzieci  wszystkie ubrane w bieli, że w całym kościele nie było wiadomo które jest czyje, nie wyróżniały się niczym. Może tylko tym, że dziewczynki miały na głowach wianki, a rodzice wcześniej wiedzieli gdzie ich dziecko siedzi. Będę pamiętał ten dzień zawsze z Panem Bogiem.

  

Karolinka, kl.II B:

10 maja 2009r. Ten dzień zapisze się w mojej pamięci na zawsze. Był to wspaniały dzień ponieważ po raz pierwszy przyjęłam Pana Jezusa do swojego serduszka. Zawsze biorąc udział we mszy niedzielnej z rodzicami chciałam przyjmować komunię świętą wraz z nimi.  Teraz już mogę i jestem z tego bardzo szczęśliwa. Zawsze będę wierna Panu Jezusowi!!!

 

 

 

Zmieniony ( 30.05.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »