ZMIANY KSIĘŻY W NASZEJ PARAFII Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
25.06.2009.

KSIĄDZ PROBOSZCZ MARIUSZ KAŁASKs. Mariusz Kałas

   

 

 

 25 czerwca Ks. Mariusz otrzymał Dekret (publikowany poniżej), w którym Biskup Koszalińsko – Kołobrzeski mianuje go Proboszczem Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kłaninie. Od 1 sierpnia Ks. Mariusz rozpoczął proboszczowską posługę w nowej parafii.

   

 

 

 

KSIĄDZ WIKARIUSZ MARIUSZ RZĘDZIAN

 

 

 

 Nowy Ksiądz Wikariusz Mariusz Rzędzian

 

 Tym samym oznacza to, że do naszej parafii przybędzie nowy wikariusz. Został nim mianowany Ks. Neoprezbiter Mariusz Rzędzian.

Ks. Mariusz Rzędzian otrzymał święcenia kapłańskie w tym roku (razem z naszym Księdzem Wojciechem Kolarzem). A zatem zmienia się osoba wikariusza, a nie jego imię (będzie łatwo zapamiętać J ).

Ksiądz Mariusz Kałas posługę w naszej parafii pełnił od 2001 roku. Na pewno zapisał się w pamięci Parafian bardzo dobrze. Pamiętamy sprawę mianowania Księdza Mariusza z tamtego roku. Ksiądz Mariusz będzie blisko nas. Jadąc do Koszalina, będzie można go odwiedzać. Z pewnością będzie życzliwie przyjmował Parafian z Bobolic, z którymi niewątpliwie związał się w ciągu 8 lat swojej duszpasterskiej posługi.

 

DEKRET

 

Niniejszym z dniem 31 lipca 2009 r. zwalniam Przewielebnego Księdza (chodzi o Ks. Mariusza Kałasa – przypis mój – D.S.) z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bobolicach i jednocześnie – na mocy kan. 523 KPK – mianuję Go proboszczem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kłaninie, dekanat Bobolice.

(…)

Na nowym stanowisku, które należy objąć z dniem 1 sierpnia 2009 r. życzę Wielebnemu Księdzu wszelkich łask Bożych w pracy dla dobra dusz Jego pieczy powierzonych i z serca Mu na tę pracę błogosławię.

 

Dan w Koszalinie w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

dnia 19 czerwca RP. 2009

 

                                                                                                         / + Edward Dajczak/

                                                                                                Biskup Koszalińsko - Kołobrzeski

 

                                                                                                         / Ks. dr Wacław Łukasz /

                                                                                                                 Kanclerz Kurii

Zmieniony ( 12.09.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »