Strona główna
DIECEZJALNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ MINISTRANTÓW Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.12.2009.

NASI W PÓŁFINAŁACHnasza reprezentacja

 Mamy za sobą rejonowy etap rozgrywek Diecezjalnej Ligi Piłki Nożnej Ministrantów. 19 GRUDNIA na sali gimnastycznej koszalińskiego ekonomika z rejonu koszalińskiego spotkało się 8 piłkarskich drużyn podzielonych na dwie grupy: Grupa I (Karlino, Kłanino, Parsęcko i Połczyn Zdrój) oraz (Grupa II (Koszalin – katedra, , Szczeglino, Świdwin (Św. Michała Archanioła), Bobolice). ministranckich. Reprezentanci naszej parafii zajęli pierwsze miejsce w II Grupie, dzięki czemu zakwalifikowali się do rozgrywek półfinałowych. GRATULUJEMY!!!

parafie Kłanino i BoboliceZ Dekanatu Bobolice tylko trzy parafie zgłosiły swój udział w rozgrywkach ligowych: Biały Bór (należący do rejonu słupskiego), Kłanino i nasza parafia (należące do rejonu koszalińskiego). 14 grudnia rozgraliśmy z Kłaninem mecz sparingowy, w którym wygraliśmy 11:6.

 mecz sparingowy z Kłaninem na naszej hali

Spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii w koszalińskiej katedrze. Mszy przewodniczył ks. Piotr Pękul – nasz rejonowy moderator ligowy.

Nie dotarli ministranci z parafii Dźwirzyno i Sianów, co zostało im zakwalifikowane jako walkower. Osiem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Najpierw zmierzyliśmy się z ministrantami ze Świdwina (par. pw. św. Michała Archanioła (w której wikariuszem jest między innymi pochodzący z naszej parafii ks. Wojciech Kolarz)). W tym meczy wygraliśmy 3:0 i uzyskaliśmy 3 punkty. W meczu z Koszalinem (katedra) wygraliśmy 2:1 (znowu zyskaliśmy 3 punkty). Natomiast zremisowaliśmy w meczu ze Szczeglinem 1:1 (zdobyliśmy 1 punkt).  Łącznie uzyskaliśmy 7 punktów i dostaliśmy się do półfinałów, które zostaną rozegrane na wiosnę.

Msza świętaGratulujemy naszej drużynie, w której zagrali: Oskar Malazdra (kapitan drużyny), Michał Kozak, Patryk Rutkowski,  Bartłomiej Zimnicki (bramkarz), Sebastian Chowaniec, Tobiasz Banaszek, Tomasz Piskorowski. 

 

 

 

 podczas meczu ligowego

Bardzo serdecznie dziękujmy Panu Zbigniewowi Rewkowskiemu za użyczenie strojów.

 

Zmieniony ( 28.12.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »