Strona główna
PASTERKA 2009 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
25.12.2009.

"TRADYCJA TO ZA MAŁO"

bobolicki kościół parafialny

 początek Pasterki

 

 

 

 

 

 

 

W noc Bożego Narodzenia, dokładnie o północy rozpoczęła się Msza święta pasterska w kościele parafialnym. Ksiądz Proboszcz, który przewodniczył liturgii, wniósł w procesji figurkę Dzieciątka Jezus i ułożył ją w żłobie pod ołtarzem. Jak zwykle w Pasterce wzięli udział bardzo licznie zgromadzeni wierni.

 

Msza św. pasterska

 

 Ksiądz Proboszcz w homilii pytał się o powody przyjścia na pasterkę. "Tradycja to za mało”, bo "Chrystus naprawdę jest Zbawicielem świata". Nawiązując do słów Anioła w spotkaniu z pasterzami, Ksiądz Proboszcz wyjaśniał znaczenie pokoju, który przynosi Jezus. Ten pokój, to harmonia myśli i czynów. Jest on obecny u ludzi dobrej woli.

Takiego pokoju brakuje w świecie. Już rzymski filozof Seneka powiedział, że "albo świat się skończy, albo przyjdzie Bóg i zbawi ludzkość". "I świat się nie skończył, ale stało się to drugie, przyszedł prawdziwy Zbawca" – dopowiedział do Seneki Ksiądz Proboszcz. Na koniec podziękował wszystkim osobom, dzięki którym powstała tegoroczna szopka betlejemska.

Zmieniony ( 10.01.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »