Strona główna
JASEŁKA 2010 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
30.01.2010.

GIMNAZJALIŚCI I "ZIEMIA BOBOLICKA" W JASEŁKACH

JASEŁKA gimnazjalne

Kończący się okres śpiewania kolęd znalazł swoje dopełnienie w przedstawieniach jasełek. 10 stycznia w kościele parafialnym zaprezentowali się gimnazjaliści, a 24 stycznia w Sali Ośrodka Kultury wystąpił zespół „Ziemia Bobolicka”, który dotąd znaliśmy bardziej ze śpiewu niż z gry aktorskiej.

Cieszy fakt, że nauczyciele (Panie: Elżbieta Krawiecka, Izabela Skiba, Kamila Olender) wraz z uczniami zechcieli przedstawić w kościele tradycyjne opowiadanie o narodzeniu Jezusa. Osiemnastu gimnazjalistów wcieliło się w rożne role znane nam z tradycyjnych jasełek. Byli więc m.in. pasterze, trzej królowie, Herod, aniołowie i oczywiście Maryja, Józef i Dziecię Jezus. W przedstawieniu wzięli udział: Patrycja Turska, Klaudia Okupska, Patrycja Grochulska, Krystian Kowalczyk, Klaudia Zachaj, Nicolette Kostewicz, Agata Jasińska, Żaneta Sagan, Paulina Ksel, Magdalena Kordek, Bartosz Lewiński, Sandra Karolik, Emil Malinowskim Agnieszka Długołęcka, Paulina Karpińska, Patryk Przybylski, Aleksandra Muszyńska.

 Jasełka Polskie

Wszystkich, którzy 24 stycznia zgromadzili się w bobolickim MGOK-u zaskoczyła "Ziemia Bobolicka". Jej członkowie ze śpiewaków zamienili się w aktorów, którzy z właściwym sobie profesjonalizmem przedstawili tradycyjne "Jasełka polskie".

 Trzej Królowie z Ziemi Bobolickiej

Na widzach zrobili niesamowite wrażenie. Była piękna scenografia zapewniająca odpowiedni klimat, a także śpiewy kolęd, które przyśpieszały rytm serca.

 

 

 

 

 scena śmierci Heroda

 

 

Rzeczywiście były to POLSKIE jasełka – takie, które najgłębiej przeżywa się polskim sercem. Jasełka głęboko zakorzenione w polskiej tradycji. Niezwykle ważny był fakt, że to właśnie osoby starsze przekazały młodszym pokoleniom głębokie treści Bożego Narodzenia.

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »