Strona główna
WIZYTA DUSZPASTERSKA W ŚWIETLICY Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
05.02.2010.

Z BOŻYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM W "TAFLI"

      Błogosławieństwo kolędowe  Dnia 25 stycznia 2010 roku z wizytą duszpasterską przybył do Świetlicy Środowiskowej „Tafla” w Bobolicach ksiądz proboszcz Ryszard Baran. Dzieci z radością oczekiwały wizyty swojego kapłana, aby wspólnie pomodlić się o Boże błogosławieństwo.

 dzieci otrzymują obrazki kolędowe

Na samym początku ksiądz proboszcz wspólnie z panią Jolantą Stępień - kierownik MGOPS w Bobolicach, z panią Małgosią Sikorą - wychowawcą świetlicy i z dziećmi zaśpiewał kolędę. Następnie wszyscy pomodliliśmy się. Ksiądz proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa na Nowy Rok.

 

Po zakończeniu modlitwy proboszcz podarował każdemu obrazek na pamiątkę z kolędy. Dla wychowanków było to wielkie wydarzenie i ogromny zaszczyt iż właśnie do nich z wizytą przybył ksiądz proboszcz.

             Następnie dzieci wraz z wychowawcą zaprosiły księdza i panią kierownik na słodki poczęstunek przygotowany przez wychowanków „TAFLI” przy pomocy wychowawcy-pani Małgosi Sikory. Był to czas, kiedy mogliśmy wspólnie porozmawiać, podzielić się swoimi radościami, troskami.

Na koniec wizyty duszpasterskiej świetliczaki wręczyły księdzu proboszczowi własnoręcznie wykonane kwiaty z bibuły. Dzieci w ich wykonanie włożyły dużo serca. Jak również zaprosiły dostojnego gościa do udziału we wspólnej zabawie karnawałowej.

Kolęda w „Tafli” była dla dzieci niezapomnianym przeżyciem.

 

mgr Małgorzata Sikora

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »