Strona główna
DIECEZJALNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ MINISTRTANTÓW Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
14.03.2010.

ZA ROK SPRÓBUJEMY ZNOWU

  nasza reprezentacjaW sobotę – 13 marca na Hali sportowej gimnazjum w Sławnie odbyły się półfinałowe rozgrywki Diecezjalnej Ligi Piłki Nożnej Ministrantów. Reprezentacja z naszej parafii nie dostała się do finałów – zajęliśmy V miejsce na sześć grających drużyn. Oczywiście, chcielibyśmy znaleźć się w finale, lecz w tym wszystkim najważniejsza jest zabawa i wytrwałość do końca. Tego nie zabrakło naszym ministrantom.

Homilia podczas Mszy świętej

O godzinie 9.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP rozpoczęła się Msza św., podczas ktorej homilię wygłosił ks. Marcin Wolanin – diecezjalny koordynator Ligi. Podkreślał, że do zwycięstwa przyczynia się każdy zawodnik, nawet ten, który siedzi na ławce rezerwowych i wchodzi na  boisko tylko na pięć minut. Drużyna tworzy jeden zespół i to się liczy.

wszyscy uczestnicy

mecz z Duninowem Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 10.30. Wszystkich przywitał najpierw Proboszcz sławieńskiej parafii mariackiej – Remigiusz Szrajnert. Grało sześć drużyn z następujących parafii: Duninowo: Matki Bożej Częstochowskiej; Bobolice - Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; Szczeglino - Matki Bożej Szkaplerznej; Słupsk - św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny; Borne Sulinowo - św. brata Alberta; Sławno - Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Niekwestionowanym zwycięzcą tych rozgrywek była świetnie grająca drużyna ministrantów z Duninowa.  nasi byli jednością

Wyniki meczów naszej reprezentacji przedstawiają się następująco

 Bobolice – Duninowo 1:2

Bobolice – Borne Sulinowo 0:5

Bobolice – Szczeglino 0:0

Bobolice – Sławno 0:3

Bobolice – Słupsk 0:9

 

Oskar odbiera dyplom i pucharDrużynie z naszej parafii trzeba przyznać, że tworzyli zgrany zespół, liczył się każdy zawodnik, a przede wszystkim nie denerwowali się na boisku, nawet, gdy przegrywali, potrafili zachować spokój w swoich szeregach i dzielnie grali do końca ostatniego meczu. Pamiątkowy puchar i dyplom odebrał z rąk ks. Marcina kapitan naszej reprezentacji Oskar Malazdra

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »