Strona główna
TRIDUUM PASCHALNE 2010 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
01.04.2010.

Wielki Czwartek:

KSIĄDZ PROBOSZCZ – KANONIKIEM HONOROWYM

 Msza święta Wieczerzy Pańskiej

Podczas sprawowanej w koszalińskiej katedrze rano Mszy świętej Krzyżma, Ksiądz Biskup Edward Dajczak przyznał naszemu Księdzu Proboszczowi tytuł Kanonika Honorowego. Wieczorem Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej przewodniczył natomiast Ksiądz Mariusz.

 

DLACZEGO KSIĄDZ PROBOSZCZ KANONIKIEM?

 

 

Na to pytanie najlepiej odpowiada Dekret Księdza Biskupa:

 

Mając na uwadze zasługi Przewielebnego Księdza Proboszcza w działalności duszpastersko-administracyjnej spełnianej na szczeblu dekanalnym i parafialnym, a w szczególności Jego zaangażowanie  w rozwój parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bobolicach, niniejszym na mocy kan. 509 § 1 KPK oraz numeru 13 Statutów Kołobrzeskiej Kapituły Kolegiackiej – mianuję Go

 

 

KANONIKIEM HONOROWYM

KOŁOBRZESKIEJ KAPITUŁY KOLEGIACKIEJ

 

przy bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu, ze wszystkimi związanym z tym obowiązkami i prawami określonymi Kodeksem Prawa Kanonicznego i statutami tejże Kapituły /zob. KKWD z 1981 r. Nr 5/101, s. 133-136/

 

Wyrażam z głębi serca przekonanie, że w/w zasługi Księdza Proboszcza jak i wierność zobowiązaniom kapłańskim, stanowią oczywiste uzasadnienie tego zaszczytnego wyróżnienia.

 

Do powyższego dołączam – wsparte biskupim błogosławieństwem – życzenia, aby dalsza praca duszpasterska Księdza Proboszcza w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej przynosiła – jak dotychczas – dobre owoce i przysporzyła zasług przed Panem naszym Jezusem Chrystusem.

 

Dan w Koszalinie w uroczystość Zwiastowania Pańskiego

25 marca RP. 2010

 

+Edward Dajczak

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

 

Przeczytaj kto to jest KANONIK? Podczas Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej, Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim Parafianom, ponieważ to wyjątkowe odznaczenie to – jak sam powiedział – zasługa wszystkich, którzy są zaangażowani w życie parafialne, a bez których nie byłoby tego, co jest…

 

 

KAPŁAŃSTWO – MIŁOŚĆ SERCA JEZUSOWEGO

 

 

 

Tymi słowami św. Jana Marii Vianneya najkrócej można streścić homilię Księdza Mariusza, który przewodniczył koncelebrowanej przez wszystkich księży parafii Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej. Na zakończenie liturgii przeniesiono w procesji Pana Jezusa do ciemnicy, gdzie adoracja trwała do godziny 22.00. Ten obrzęd jest związany z uwięzieniem Pana Jezusa w Wielki Czwartek po Ostatniej Wieczerzy.

Zmieniony ( 22.04.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »