Strona główna
I KOMUNIA ŚWIĘTA 2010 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
09.05.2010.

KOCHAJĄC JEZUSA, DOJDZIESZ DO ŚWIĘTOŚCI

 

Dawid dumnie pokazuje obrazek pierwszokomunijnyPięćdziesiąt dziewięć dziecięcych serc przyjęło 9 maja po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii świętej w naszym kościele parafialnym. Ks. Mariusz, który przygotowywał dzieci do tej uroczystości, w homilii wskazał im św. Dominika Savio jako przykład miłości dziecka do Pana Jezusa.

Zachęcamy dzieci pierwszokomunijne, aby podzieliły się swoimi wrażeniami, jak przeżyły I Komunię świętą. Wystarczy napisać maila na adres: ks.dariusz@onet.eu i podpisać swoim imieniem. Poniżej będziemy umieszczać wszystkie nadesłane listy.

 

nabożeństwo majowe  

 Andrzejek odbiera obrazek pierwszokomunijny

Uroczystość rozpoczęła się przed wejściem do kościoła, gdzie dzieci przyjęły błogosławieństwo od swoich rodziców. Mszy przewodniczył Ksiądz Proboszcz, a Ksiądz Mariusz głosił słowo Boże. W homilii wskazał dzieciom dalszą drogę z Jezusem. Jest to droga do bycia Świętym. Świętość osiąga się, kochając Jezusa tak jak na przykład św. Dominik Savio, który swoją miłość okazywał Panu Jezusowi wypełniając po I Komunii świętej (miał wtedy 7 lat) cztery swoje postanowienia: 1. Będę się często spowiadał i będę przystępował do Komunii św. za każdym razem, gdy spowiednik mi na to pozwoli. 2. Pragnę święcić dni świąteczne. 3. Moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja. 4. Wolę raczej umrzeć niż zgrzeszyć.

Tradycyjnie już śpiew z dziećmi przygotowywała pallotynka – Siostra Katarzyna, która specjalnie przyjechała z Gdańska.

Po południu o 17.00 dzieci jeszcze raz zjawiły się w kościele, tym razem na nabożeństwie majowym. Bardzo ważnym momentem tego potkania, był akt oddania się dzieci Matce Bożej. Na zakończenie każde dziecko odebrało pamiątkowy obrazek komunijny.

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »