Strona główna
ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
19.05.2010.

MOJA PRZYJAŹŃ Z JEZUSEM PO ROKU?

 

Rocznica I Komunii św10 maja 2009 r., dokładnie rok temu ponad sześćdziesięcioro dzieci przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc (TUTAJ  zobacz I Komunię 2009). Od tamtego momentu minął dokładnie rok. To dobry moment na pewne podsumowania przyjaźni z Jezusem Eucharystycznym. Dlatego z tej okazji te dzieci jeszcze raz ubrały się w swoje stroje pierwszokomunijne i 10 maja 2010r. przyszły do kościoła na uroczystą Mszę św.

procesja z daramiWiele miejsc, które w zeszłym roku były zajęte, teraz były puste… Niektóre dzieci natomiast odebrały nagrodę za spełnioną praktykę pierwszych dziewięciu piątków miesiąca, a jeden chłopiec po roku zdecydował się zostać ministrantem. Dołączył do trójki swoich kolegów.

podziękowanie dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczystość przygotował ksiądz diakon Marek wsparty pomocą niektórych rodziców. Mszy przewodniczył Ks. Mariusz. (W tym samym czasie swoją rocznicę Pierwszej Komunii św. przeżywały dzieci w kościele w Kurowie. Tam udał się Ksiądz Proboszcz.)

 

Najważniejszy moment - KomuniaW liturgię szczególnie włączyło się wiele dzieci poprzez czytanie słowa Bożego, niesienie darów, modlitwę powszechną, czytanie komentarzy. Najważniejsze jednak było przyjęcie Pana Jezusa w Komunii świętej.

 

 

 

 

 

poświęcenie komży Do grona ministrantów postanowił dołączyć obchodzący rocznicę I Komunii Czarek Czesnowski. Jego trzech kolegów pierwszokomunijnych (Mateusz Raj, Tobiasz Banaszek, Karol Bucholz) zdecydowali się na ten krok już w zeszłoroczne wakacje. Należy zauważyć, że Czarkowi komżę zakładał jego kuzyn – również ministrant (od 15 lat) – Pan Jacek Czesnowski.

Czarek przyjmuje komże z rąk kuzyna

 

 

 

 

 

 

 Czarek składa na ołtarzu tekst przysięgi małżeńskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pierwsze piątki miesiąca - Mateusz odbiera nagrodę

 

 

 

 

Na koniec Ks. Marek wyróżnił kilkoro dzieci, które w ciągu roku odbyły praktykę Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca. Dostały one na pamiątkę książki religijne. Aczkolwiek największą nagrodę otrzymają od Pana Jezusa. Już dawno, za pośrednictwem Jezus złożył SPECJALNE OBIETNICE wszystkim, którzy kolejno przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca zechcą przyjmować Komunię świętą wynagradzającą zniewagi uczynione Jego Najświętszemu Sercu.

 Nowy ministrant z Babcią i kuzynami

 

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »