Strona główna
PARAFIALNY DZIEŃ SKUPIENIA MINISTRANTÓW Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
26.05.2010.

"KIM JESTEM DLA JEZUSA?"

 

Msza święta podczas spotkania z ministrantamiTakie pytanie mogli zadawać sobie ministranci naszej parafii gromadząc się na bobolickim stadionie. Nasza służba liturgiczna w sobotę – 22 maja przeżywała swoje parafialne spotkanie. Wszystko rozpoczęło się Mszą świętą odprawianą pod gołym niebem. Panu Bogu należą się specjalne podziękowania za piękną pogodę.

uczestnicy Parafialnego Dnia MinistrantówSłuchając homilii, ministranci mogli skonfrontować swoją postawę wobec Jezusa z czterema Apostołami, o których mówiły czytania liturgiczne: Święty Paweł – ten, który wcześniej prześladował Kościół, po nawróceniu stał gorliwy w swojej służbie Jezusowi;  Judasz – wybrany na Apostoła zdradził Jezusa; św. Piotr – zaparł się trzykrotnie Jezusa, ale potem naprawił swój błąd trzykrotnie wyznając miłość Boskiemu Mistrzowi; św. Jan – umiłowany przez Jezusa i wierny Jezusowi do końca, jako jedyny z Apostołów stał pod krzyżem, gdy reszta ze strachu uciekła.

 

Trzecie miejsce należało do drużyny z Kurowa

 

Po Mszy świętej rozpoczęły się rozgrywki o Puchar Mistrza Ministranckiej Piłki Nożnej Parafii Bobolice. Swoich reprezentacji nie wystawili ministranci z Gozdu i Chmielna. Do rozgrywek stanęły drużyny z Porostu, Kurowa i Bobolic. W skład drużyn mogli wchodzić chłopcy nie będący ministrantami. Mecze sędziowali Panowie: Tadeusz Marko i Tomasz Piekarzewicz.

 

Drugie miejsce zajęli ministranci z Bobolic

 

 

 

 

 

 

Każda z drużyn wygrała jakiś mecz. W oczekiwaniu na swój mecz, chłopcy mogli przy ognisku posilić się kiełbaską i ciastami upieczonymi przez rodziców.

 

 

 

Zwycięzca turnieju odbiera puchar i dyplom

 

 

 

 

 

Zwycięzcą turnieju została drużyna z Porostu. Dyplom i puchar odbierał Dawid Bujnicki – lektor Kościoła w Poroście. Gratulacje! Drugie miejsce zajęła drużyna z Bobolic, Król strzelców - Mateusz Nowackitrzecie - drużyna z Kurowa

 

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »