Strona główna
NOWY FILM... Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
03.06.2010.

WRESZCIE!!!- PREMIERA 15 SIERPNIA A.D. 2010 plakat

DZIEWCZYNY Z AGENCJI TOWARZYSKIEJ…KRZYŻ BOBOLICKI…POPRAWNA POLITYCZNIE DEMOKRACJA… po czyjej stronie racja?

 Temat krzyża powraca w mediach jak bumerang. Kiedy powstał pomysł zrobienia nowego filmu, eurodeputowana Joanna Senyszyn chciała usunięcia krzyży z miejsc publicznych. Teraz, kiedy film już jest gotowy, trwa awantura o krzyż przed Pałacem Prezydenckim. Zniszczono krzyż - pomnik "Wirtutti Militari" na Westerplatte. Obchodzimy 670-lecie nadania praw miejskich Bobolicom, nad którymi góruje historyczny krzyż...

Film jak najbardziej na czasie -  chyba pierwszy w Polsce na ten temat :)

W finałowej scenie pod bobolickim krzyżem kryje się odpowiedź na pytania o istotę krzyża, o niebezpieczeństwa poprawnej politycznie demokracji, a przede wszystkim znajdziemy odpowiedź na pytanie o ZBAWIENIE KAZDEGO Z NAS (nawet dziewczyny z agencji towarzyskiej). ZAPRASZAMY 15 SIERPNIA na godz. 20.30 do kościoła parafialnego. 

 

reżyser i scenarzysta

 

 

JUŻ DZIŚ DZIĘKUJĘ KOCHANEJ MŁODZIEŻY GRAJĄCEJ W FILMIE. PRACA Z WAMI TO SUPER RELAKS, HUMOR I ZABAWA, A DLA MNIE TEŻ ZASZCZYT!

ks. Dariusz

 

 

 

 

 We wspaniałej scenerii pod Bobolickim Krzyżem Pamięci przy pięknej pogodzie zakończyliśmy praktycznie zdjęcia do filmu „In hoc signo vinces”. Teraz tylko montaż i premiera – 15 SIERPNIA 2010.

 

 

 

 

 

 

 

przeciwnicy krzyża u burmistrza

Prace nad scenariuszem rozpoczęły się już dawno. Różne okoliczności (między innymi wizytacja biskupia, Wielki Post, Wielkanoc, I Komunia) sprawiły, że realizacja nowego projektu z udziałem młodzieży ma miejsce dopiero teraz. Powracamy na plan filmowy z nowymi wątkami znanymi z naszej bliższej i dalszej rzeczywistości...

Zdjęcie powyżej: kręciliśmy w gabinecie Burmistrza – scena, gdy politycy przyszli do burmistrza prosić o pozwolenie demonstracji przeciwko bobolickiemu Krzyżowi Pamięci.

 scena sprzeczki sprzątaczek miejskich

Spór o krzyż podzielił także miejskie sprzątaczki

 

 

Maria Magdalena i jej koleżanki w oczekiwaniu na demonstrację

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Na zdjęciu obok: Maria Magdalena (przywiązana do 

 bobolickiego krzyża) i jej koleżanki z agencji towarzyskiej oczekują zbliżającej się demonstracji przeciwników krzyża.

 

 przyjaciółki przyszły do Marii Magdaleny pomóc bronić krzyża

 

 

 

 

Nadal kręcimy zdjęcia do naszego nowego filmu. W czwartek (10 czerwca) przez kilka godzin w pięknej pogodzie trwały zdjęcia do scen pod krzyżem bobolickim. Potem kręciliśmy ujęcia spotkania Marii Magdaleny z księdzem.

 

Mamy też i nieciekawe wieści. Prawdopodobnie z niezależnych względów premiera filmu będzie miała miejsce dopiero w sierpniu. Co prawda, z realizacją zdjęć zdążymy w czerwcu. Jednak zabraknie czasu na sam montaż i udźwiękowienie filmu, ponieważ Państwo Lizakowscy, którzy znowu z wielką otwartością zgodzili się pomóc w realizacji filmu, mają obecnie sporo pracy w swoim zakładzie. Potem czas wakacji i urlopu również utrudni dokończenie realizacji projektu. O wszelkich zmianach dotyczących premiery filmu będziemy nadal informować.

spowiedź Marii Magdaleny

 

Maria Magdalena w rozmowie z księdzem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filmowy wątek dziewczyn z agencji towarzyskiej to nawiązanie do ewangelicznej cudzołożnicy (kojarzonej – może błędnie – z Marią Magdaleną), którą Pan Jezus ocalił od ukamienowania i wybaczył jej grzech – por. J 8, 1-11. Chęć usunięcia ze wzgórza Bobolickiego Krzyża Pamięci to filmowe nawiązanie do niedawnych politycznych zagrywek z lewej strony politycznej. Będzie też poniekąd odniesienie do słynnego skandalu, kiedy to znana piosenkarka podczas swojego tournee jedną piosenkę wykonała wisząc na krzyżu…

dziewczyny grające rolę dziewczyn z agencji

 

 

 

W role dziewczyn z agencji wcielają się: Patrycja – jako Maria Magdalena (w filmie „Bóg się rodzi w Bobolicach” grała żonę pasterza), Paulina (w filmie „Bóg się rodzi w Bobolicach” grała kobietę, ktorej zamordowano dziecko), Agnieszka, Ewelina i Klaudia (w filmie „Bóg się rodzi w Bobolicach” grały anioły zwiastujące narodziny Jezusa)

 

 

dziewczyny z agencji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

plakat

 

 

Te i inne wątki połączone w całość tworzą fabułę naszego nowego filmu, który niesie w sobie autentyczne i znane nam dobrze przesłanie umieszczone na Bobolickim Krzyżu Pamięci: „IN HOC SIGNO VINCES” (W tym znaku zwyciężysz). Tak brzmi również tytuł powstającego filmu. PREMIERA: na zakończenie roku szkolnego – albo jak kto woli - bardziej radośnie – na rozpoczęcie wakacji J .

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »