Strona główna
XXV- lecie kapłaństwa Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
03.07.2010.

 ks. Antoni TofilKS. ANTONI TOFIL -

SREBRNY JUBILAT

Boboliczanie dobrze znają ks. Antoniego, ponieważ pochodzi z Bobolic, ale mniej ludzi już wie, że tak naprawdę ma na imię Jan. 20 czerwca przyjechał do naszej parafii i w uroczystej Mszy o godz. 11.30 dziękował Bogu za 25 lat swojej kapłańskiej posługi.

 

 

fot. gp24.pl

Dostojny  Jubilat mówił w homilii mówił o kapłaństwie z perspektywy krzyża, który każdy bierze na swoje ramiona, pragnąc iść za Chrystusem.   We Mszy brała udział Mama Ks. Antoniego, a także Siostra – Pani Anna Malazdra oraz inni członkowie Rodziny oraz zaproszeni goście.  Przybyło też sporo parafian. Całość liturgii uświetnił parafialny chór oraz uroczysta oprawa liturgiczna Mszy świętej.

 

Na koniec Ks. Antoni wspominał swoje czasy dorastania w Bobolicach. Dowiadywaliśmy się o tym, jak handlował butelkami i o jego służbie liturgicznej, jak i również o wielu innych ciekawych faktach z jego życia. Dziękował za obecność swoim przyjaciołom.

 

Dodajmy, że Ks. Antoni otrzymał święcenia kapłańskie 26 maja 1985 r. Większość swojego kapłańskiego życia spędził w Słupsku, najpierw jako wikariusz, a 1 września 1991 r. jako proboszcz nowo powstałej Parafii pw. św. Jana Kantego w Słupsku. 1 lipca 2008 r. został proboszczem Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie (katedra) i pełni tam swoją posługe do dzisiaj.

 

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »