Strona główna
Przymierz Miłość Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
27.09.2010.

 Przymierz Miłość – Skrzatusz 2010

Skrzatusz to wioska położona ok. 7 km od Wałcza. W dniu 18 września Skrzatusz stał się jednak miejscem spotkania, można powiedzieć, tysięcy młodzieży z naszej diecezji, także z naszej parafii.

 

To był niewiarygodny widok, gdy ponad 2500 młodych ludzi zgromadziło się w wielkim namiocie na wspólnej modlitwie i śpiewie. Adorujących Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w monstrancji przywiezionej aż z Lednicy, od o. Jana Góry, specjalnie na ten jeden wieczór.

 

Można było usłyszeć wiele świadectw, które przemawiały i pokazywały kim i jacy tak naprawdę jesteśmy. Eucharystia była uwieńczeniem spotkania i pięknym uwielbieniem Boga.

 „Przymierz Miłość” takie było hasło tegorocznego spotkania w Skrzatuszu. Biskup Edward Dajczak zachęcał do wsłuchania się w Słowo Boże. Mówił: „Nie bądź głuchy” i postaraj się przymierzyć Miłość i Jego Słowo. Jego świadectwo o spotkaniu w Skrzatuszu możemy obejrzeć w internecie na stronie http://www.mlodzi.koszalin.opoka.org.pl - „Blog bez piuski”.

Największym hitem okazała się piosenka „Hymn o miłości”, którą można obejrzeć http://www.youtube.com/watch?v=eFYehn2WD3U . Tu też można zaobserwować jaka była atmosfera.

Warto było pojechać, wspomnienia piękne. Osoby, które uczestniczyły w spotkaniu młodych w Skrzatuszu mówią, że nie żałują, że naprawdę warto było tam pojechać. W tym roku z Bobolic pojechały 24 osoby, a za rok ile? Może warto się zastanowić i już teraz pomyśleć o Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Skrzatuszu.

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »