Strona główna
Boże Narodzenie 2011 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
27.12.2011.

 „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. (…) Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi (…)”

J 1,1.10-12

 

 

Słowo, przez które wszystko się stało, przyszło pokornie do człowieka, by dać mu życie po raz drugi. Przybyło, by zmienić losy całej ludzkości, a zostało przyjęte tylko przez niewielu. Miały zabrzmieć radosne śpiewy na całej ziemi z powodu nadejścia Zbawiciela, a dokonał się skandal odrzucenia: „świat Go nie poznał”, „a swoi Go nie przyjęli”.

 

 

 

A jednak „Słowo zamieszkało między nami” i udzieliło się nam, tak że „wszyscyśmy otrzymali łaskę po łasce”. Do dziś przez wdzięczność i radość możemy z tego daru korzystać.

 

 

Chrystus narodził się w Betlejem. To jest największa obok zmartwychwstania prawda o Jezusie Chrystusie. On pragnie naszego zbawienia. On przynosi miłość, radość, pokój. Dzielmy się tymi darami z każdym napotkanym człowiekiem.

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »