Strona główna
SANTO SUBITO!!! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
02.05.2011.

 

 

 

 

 

SANTO SUBITO!!!

Błogosławiony Jan Paweł II

 

 

II Niedziela Wielkanocy to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym roku to coś jeszcze. Dnia 1 maja 2011 r. papież Benedykt XVI ogłosił Sługę Bożego Jana Pawła II Błogosławionym. Jest to wielki dar nie tylko dla Polski, ale dla całego Kościoła. Już podczas pogrzebu wiele osób krzyczało na Placu Św. Piotra w Rzymie „SANTO SUBITO!!! – od razu święty”.

 

 Również w Bobolicach ten dzień nie był zwykłym dniem. Również tu na cześć nowego Błogosławionego zorganizowany został przez MGOK w Bobolicach koncert, w którym udział wzięły szkoły z Gminy Bobolice oraz inne grupy z bardzo ciekawymi programami.

Koncert rozpoczął Ks. Proboszcz Ryszard Baran z Panią Burmistrz Mieczysławą Brzozą o godz. 15.00, zaś na zakończenie przewidziany został Apel Jasnogórski, któremu przewodziła Schola Parafialna.

 

 

Również w Bobolicach cieszyliśmy się z faktu ogłoszenia Błogosławionym Papieża Jana Pawła II.

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »