Strona główna
I Komunia św. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
13.05.2011.

I Komunia Święta w Bobolicach

Tradycyjnie już, jak co roku, w drugą niedzielę maja, dzieci z naszej Parafii z drugich klas Szkoły Podstawowej w Bobolicach przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej. W tym roku Uroczystość ta przypadła na dzień 8 maja. Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył i pierwszej Komunii św. dzieciom udzielił ks. Proboszcz Ryszard Baran. Dzieci do tej uroczystości przygotowywał ks. Sławomir Kmiecik. Bardzo pomocna była (zresztą jak co roku) siostra pallotynka Katarzyna Jędral. Uczyła dzieci śpiewu i razem z Panem organistą czuwała nad oprawą muzyczną całej Uroczystości. Na Mszy Św. oprócz krewnych i przyjaciół dzieci komunijnych  byli również obecni wychowawcy i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Bobolicach. Cieszymy się, że w tym roku 49 dzieci mogło pierwszy raz w pełni uczestniczyć  w Ofierze Mszy Świętej przyjmując do swych młodych serc ciało Chrystusa. Módlmy się za te dzieci, aby Jezus stał się ich najlepszym przyjacielem na całe życie, by pragnęły być zawsze blisko Niego przez sakrament Eucharystii. (tekst ks. Sławomir Kmiecik)

           (fotografie Ziemowit Kalkowski)

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »