Strona główna
Niezwykła niedziela? Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
29.05.2011.

Niezwykła niedziela?

Niedziela 29 maja w naszej parafii nie była zwykłą niedzielą.  Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Drzewianach przedstawili prezentację dotyczącą Jana Pawła II. Było to powtórzenie prezentacji z dnia 1 maja br., które zaprezentowała szkoła na rynku w Bobolicach z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Osoby, które oglądały przedstawienie z chęcią siedzieli do samego końca. Warto było zostać dłużej i pomyśleć. Jan Paweł II nie jest przeciętnym człowiekiem. Polak, błogosławiony, „Wielki papież” to zobowiązuje do wspominania Jego życia i słów, które wypowiedział.

  Ale to nie wszystko. Po południu o godz. 16.00 w Kurowie została otworzona świetlica  (remontowana od 7 miesięcy) z okazji zbliżającego się dnia dziecka. To dla Kurowa jest jednak ważne wydarzenie. Dzieci, znów mogą spotykać się w jednym miejscu, by wspólnie się bawić, uczyć i poznawać świat.  Uroczystego otwarcia nowo wyremontowanej sali dokonali Burmistrz Bobolic Pani Mieczysława Brzoza, Zastępca Burmistrza Pan Jan Mokrzycki oraz Sołtys Kurowa Pan Marek Golas. Świetlicę poświęcił ks. Mariusz Rzędzian.  Po rozpoczęciu można było wspólnie posiedzieć przy kawie i cieście, które przygotowali mieszkańcy wsi. Dla dzieci to było coś wspaniałego.  Od razu zaczęły wspólną zabawę. Już wcześniej mówiły: „Kiedy skończy się remont?” I nareszcie się wszyscy, nie tylko dzieci, doczekali.

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »