Strona główna
Rocznica I Komunii św. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
05.06.2011.

Rocznica I Komunii św.

 

 

Tradycją już jest, że dzieci w rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej, gromadzą się  na wspólnej Niedzielnej Eucharystii, aby jeszcze raz przeżyć swoje wyjątkowe spotkanie z Chrystusem i powrócić myślami do tych pięknych, niepowtarzalnych chwil, kiedy to przyjęły Go do serca po raz pierwszy w życiu.  22 maja bieżącego roku, w Niedzielę o godzinie 10.00, w kościele Parafialnym w Bobolicach, została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej oraz ich rodzin. W tym roku 45 dzieci z naszej Parafii, z trzecich klas Szkoły Podstawowej w Bobolicach, brało udział w tej świątecznej Eucharystii. Dzieci do tej uroczystości przygotowywał, jak również samą Mszę Świętą sprawował ks. Sławomir Kmiecik. Nad oprawą muzyczną Mszy Św. czuwała nasza schola młodzieżowa. Podczas sprawowanej liturgii dało się odczuć i zauważyć, jak dzieci były szczęśliwe z faktu, że odświętnie ubrane i w uroczystej oprawie liturgicznej mogły jeszcze raz przeżyć swoje spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie Mszy Świętej, została przygotowana niespodzianka w postaci nagród rzeczowych, dla tych dzieci, które wiernie i wytrwale praktykowały po swojej I Komunii Św. nabożeństwo 9 pierwszych piątków miesiąca. Ostatecznie okazało się, iż na takie wyróżnienie zasłużyło troje dzieci rocznicowych. Każda z tych trzech osób dostała specjalny dyplom wyróżnienia oraz nagrody książkowe. Prośmy Boga za wszystkie dzieci, które obchodzą rocznicę swojej I Komunii Świętej, aby ich uroczyste spotkanie z Chrystusem na Eucharystii, umocniło ich przyjaźń z Jezusem i stało się dla nich początkiem kolejnych, nieoficjalnych już rocznic. (tekst: ks. Sławomir Kmiecik)

Zmieniony ( 05.06.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »