Strona główna
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
25.06.2011.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA w Bobolicach

 

 

„Lud chrześcijański składa z pobożnością publiczne świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na drogi w uroczystych procesjach ze śpiewem zwłaszcza w uroczystość Bożego Ciała”.

 

W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej w Kościele obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia zwracamy uwagę na tajemnicę chleba, który jest Ciałem Chrystusa oraz wina, która jest Krwią Chrystusa. Kult Eucharystii, dla nas chrześcijan, jest szczególnie ważny, bo to jest pokarm, który daje nam życie wieczne. To pokarm, który posila w życiu doczesnym i pomaga walczyć z pokusami. Publicznie oddana cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie jest także świadectwem, że to Bóg w postaci Chleba przechodzi ulicami miasta i błogosławi każdego człowieka oraz wszystko to co człowiek posiada.

W Bobolicach przeszliśmy, jak każdego roku, ulicami miasta. Cztery ołtarze, na ulicach: Ratuszowej, Pocztowej, 1-go Maja, przygotowane były przez mieszkańców, po to byśmy mogli przystanąć i wsłuchać się w cztery Ewangelię mówiące o tym, że Chrystus daje nam pokarm. Także Chór parafialny przy każdym ołtarzu pięknie chwalił Chrystusa śpiewając pieśń. To że Chrystus jest daje nam Siebie jako pokarm, poruszył w homilii ks. Piotr Skiba, podczas Mszy św. odprawianej przez ks. Proboszcza Ryszarda Barana przed wyruszeniem w procesji. Każda msza jest ukazaniem, że Chrystus jest obecny pod postacią chleba. A nasza obecność na niej czy obecność na procesji jest ukazaniem, że my wierzymy, że to prawdziwy i żywy Chrystus. Że On jest wśród nas. Na zakończenie procesji, w kościele, wspólnie odśpiewaliśmy Te Deum (Ciebie Boga wychwalamy) po czym ks. Proboszcz pobłogosławił wszystkich obecnych Najświętszym Sakramentem. Przejście w takiej procesji to obecność wielu osób: policja zabezpieczała ulicę, dziewczynki sypały kwiatki, chłopcy nieśli poduszki z symbolami Chrystusa, osoby starsze niosły sztandary i baldachim, ministranci służyli podczas Mszy św. i procesji, inni uczestniczyli idąc za Chrystusem śpiewając pieśni. W taki sposób wspólnie uczciliśmy Boże Ciało w Bobolicach.

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »