Strona główna
Dzień skupienia 2011 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
16.09.2011.

         Dzień skupienia kandydatów do bierzmowania i animatorów

          Pierwszy w dekanacie Dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania i animatorów katechezy parafialnej odbył się 10 września 2011 r. w Bobolicach. Na spotkanie zaproszeni byli wszyscy animatorzy i kandydaci do bierzmowania z dekanatu. Program przygotowany był już kilka miesięcy wcześniej. Bo zorganizować takie spotkanie to jednak nie jest proste zadanie. Ale, przy zaangażowaniu księży i animatorów, możliwe.

          Zgromadziło się 80 osób. Wspólna modlitwa rozpoczęła się o godz. 10.00 Mszą św. Przewodniczył jej ks. Mariusz Rzędzian. Również on wygłosił kazanie tematyczne. Mówił o dojrzałym podejściu do modlitwy i spraw Boga. Szukaniu Jego dróg właśnie poprzez przygotowywanie się do sakramentów.  Śpiew podczas Mszy prowadziła schola parafialna wraz z animatorem.

        

 

Kolejnym punktem był koncert organowy.  Pan profesor Bogdan Narloch zaprosił uczestników na chór by opowiedzieć o nowo wyremontowanym instrumencie. Zagrał również kilka utworów, by można był usłyszeć to co niesie ze sobą ten instrument. Warto było.  

 

Następnie odprawiona została Droga krzyżowa.  Uczestnicy spotkania szli od stacji do stacji wsłuchując się w słowa Jezusa. Drogę prowadzili animatorzy.

         

 

 

Po wspólnej modlitwie wszyscy mogli spędzić razem trochę czasu podczas rekreacji.  Można było zjeść kiełbasę na ciepło przygotowaną specjalnie na to spotkanie. Nad tym czuwali animatorzy, którzy mocno zaangażowali się, aby ten dzień nie był zwykłym dniem.

         

 

 

Pytając uczestników o to co myślą na temat tego spotkania odpowiadają że warto było przyjść. Więc kolejny rok przygotowania do bierzmowania również rozpocznie się od Dekanalnego dnia skupienia kandydatów do bierzmowania i animatorów. Bo czas nie był stracony, a odnowa duchowa potrzebna jest każdemu, choćby trwała tylko 3 godziny.

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »