Strona główna
Dożynki powiatowe w Bobolicach Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
19.09.2011.

Dożynki powiatowe w Bobolicach 

Jak każdego roku jesienią po zbiorach dziękowaliśmy Bogu za otrzymany plon. Najlepszym dziękczynieniem zawsze jest Eucharystia, dlatego też podczas Mszy św. dziękowaliśmy za zbiory i owoce ziemi oraz pracy ludzkiej.

W tym roku miejscem Dożynek powiatowych było miasto Bobolice. Tu przyjechali przedstawiciele gmin powiatu koszalińskiego. Wieńce dożynkowe, symbol tegorocznych zbiorów, poświęcone zostały podczas Mszy św., której  przewodniczył Biskup Paweł Cieślik. W kazaniu podkreślił, że ważna jest praca rolnika w życiu każdego z nas. Że to oni przyjmują dary Boga i przekazują je nam. Więc przede wszystkim Bogu należy się wdzięczność za chleb powszedni, który każdego dnia spożywamy.

       

 

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »