Strona główna
Studio w kościele Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
25.09.2011.

Studio w kościele.

 

 

Szczęśliwie zakończyliśmy remont neogotyckich organów. W ramach tegorocznego festiwalu  gościliśmy także wirtuozów tego instrumentu oraz osoby towarzyszące. W lipcu p. Peruckich z Gdańska, w sierpniu p. Zwicky ze Szwajcarii. Wcześniej myśleliśmy także o nagraniu płyty, która przyczyniłaby się do promowania naszego miasta i gminy. Można już dzisiaj powiedzieć, że marzenia się spełniły. 19 września w godzinach popołudniowych firma nagraniowa Ars Sonora  http://www.ars-sonora.pl/  z Łodzi w osobie pana Jakuba Garbacza i studenta inżynierii dźwięku Michała rozstawiła w kościele szereg mikrofonów i profesjonalny sprzęt. Po Mszy św. wieczornej rozpoczęto nagrywanie materiału dźwiękowego na naszą przyszłą płytę. Pan Jakub Garbacz jest także muzykiem i organistą w archikatedrze łódzkiej. Od wielu lat zajmuje się nagrywaniem muzyki klasycznej. Za organami zasiadł pan prof. Bogdan Narloch a na różnych trąbkach towarzyszył mu pan prof. Roman Gryń. Przez kilka dni (i nocy) przyjemnie było posiedzieć w kościele i słuchać czasem wielu powtórzeń by potem nagrana muzyka cieszyła nasze uszy. Zapewniam, że to ciężki kawałek chleba dla tych, którzy byli nagrywani jak również dla tych nagrywających. Miejmy nadzieję, że efekty tego trudu będą wspaniałe. Dołączam zdjęcia z tej sesji.

 

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »