Strona główna
Adwent 2020 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
30.11.2012.

          

Poszli w ciemno za Światłem 

„Adwent to świt.

Adwent to daleki tłumny fryz pełen postaci i zdarzeń, nieczytelny i pozbawiony sensu, gdyby w Betlejem za panowania cesarza Augusta w Rzymie i różnych tetrarchów w Palestynie, nie narodziło się dziecko, któremu nadano imię Jezus, a którego Matką były Maryja. Adwent to mała izba w domu cieśli, gdzie zjawił się jego żonie archanioł, którego imię Gabriel znaczy „Zwiastujący człowieka”.

Adwent to pustynia, na której widać wyniosłą postać odzianą w skórę wielbłąda.

Adwent to liturgia.

Adwent to nasze życie.

Adwent to nasza śmierć.

Adwent to nasze zmartwychwstanie. Adwent to ostateczne przyjście Chrystusa.

Adwent to czas.”

 

Janusz. St Pasierb

 

 

Zmieniony ( 28.11.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »