Strona główna
Parafiada 2013 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
26.06.2013.

 

Parafiada 2013

Po wcześniejszych upałach niedziela przywitała nas umiarkowaną aurą. Cały dzień świeciło słońce zasłaniane od czasu do czasu chmurami, wiał przyjemny wietrzyk. Idealny czas na rodzinny festyn.

Już od piątku panowie z ZUKiO instalowali scenę, podest i dodatkowy namiot pod którym mogli skryć się uczestnicy tego parafialnego święta. Po Mszy św. o godz. 11.30 zgromadziliśmy się na placu parafiadowym, a dokładnie o godz. 13.00 Ks. Proboszcz, Pani Burmistrz oraz Dyrektor M-GOKu przywitali przybyłych gości. Program festynu, pod względem artystycznym był bardzo bogaty. Wystąpiło szereg zespołów i soliści. Były dzieci ze świetlicy „Tafla” przy parafii. Zespół „Calineczki”, „Sonore” z M-GOKu. Zespół „Goździki” z panią Izą Mirotą oraz „Anima” z Zegrza Pomorskiego. W przerwie Alicja i Jakub ze Świdwina zaprezentowali nam taniec towarzyski. Program artystyczny zakończył występ zespołu „Ziemi Bobolickiej” – w programie pieśni z „Koncertu dla Mamy”. Odbył się także konkurs o wakacyjny rower i gra fantowa przygotowana przez harcerzy z naszego bobolickiego gimnazjum. Urządzono także zawody strzeleckie. Jak zawsze nie zabrakło czegoś dla ciała. Mogliśmy spróbować wielu smacznych potraw. Były pierogi dwa dni przygotowywane przez Panią Krystynę z ogromną pomocą i w towarzystwie innych pań z Kurowa. Był bigos jak zwykle mistrzowsko ugotowany w masarni pana Michała. Zwolennicy grilla mogli zasmakować w pieczonych kiełbaskach, kiszce, kaszance i karkówce. Jak to co roku nasze Panie upiekły także domowe ciasta, które cieszyły się ogromną popularnością. Tak więc do późnych godzin wieczornych bawiliśmy się doskonale. Wszystkim sponsorom i organizatorom pięknie dziękujemy za ofiarowany czas i pieniądze. Dochód z festynu w całości przeznaczamy na remont i konserwację dachu naszego parafialnego kościoła. Ale o tym w następnym artykule.

 

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »