Parafiada 2014 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
11.07.2014.

Parafiada 2014

W niedzielę, szóstego lipca dzień przywitał nas pogodnym niebem.

W niedzielę, szóstego lipca dzień przywitał nas pogodnym niebem. Wcześnie zaplanowany festyn i pieczołowicie przygotowany powinien się udać. Mamy o wiele mniej stresu bo od lat na parafiadowym placu stoi ogromna wiata, która pomieści wielu festynowych gości, uchroni od deszczu i od słońca także. Po Mszy św. o godz. 11.30 przygotowane już były różne kulinarne wspaniałości. Rzadko dziś mamy kolejki, jednak zaraz po nabożeństwie ustawił się niemały ogonek głodnych, którzy chcieli spróbować doskonałego bigosu, czy też pierogów pieczołowicie ulepionych przez nasze panie. Od wielu lat Rada Parafialna wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury organizuje ten festyn, jest on jakby częścią tych wszystkich świąt i uroczystości wpisanych w kalendarz Bobolic. Ponieważ jesteśmy ze sobą już tak długo, dlatego też pod względem logistycznym potrafimy wszystko dobrze przygotować. Pomogły temu wcześniejsze spotkania z organizatorami i bezpośrednio zaangażowanymi w to przedsięwzięcie osobami. Dzięki temu plac parafiadowy jest coraz piękniejszy. W tym roku dodatkowo ustrojony kwiatami dzięki uprzejmości p. Sadowskich. (widać to na tytułowym zdjęciu). To także praca wielu osób z ZUKiO, którzy każdego roku rozstawiają sceny, podesty, sprzątają teren, by potem wszystko w ciągu jednego dnia porozwozić i uprzątnąć.  Co działo się na festynie i jak się bawiliśmy niech pokaże nam fotorelacja, którą przygotowałem. Dziękujemy, do zobaczenia za rok.

Zmieniony ( 15.07.2015. )