Strona główna
nowy ministrant Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
11.10.2015.

Witamy w gronie ministrantów!

 

 

Przyjęcie Jakuba Jarzyńskiego do grona ministrantów

W święto św. Stanisława Kostki, 18 września br., w parafii pw. WNMP w Bobolicach podczas Mszy św. o godz. 18:00, po kilkumiesięcznym przygotowaniu przez ks. Bogusława Fortuńskiego został uroczyście przyjęty do służby liturgicznej nowy ministrant Jakub Jarzyński. W czasie uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. Tomasz Staszkiewicz, poświęcono nowy strój liturgiczny (komżę). Po krótkiej homilii, lecz jak bardzo trafionej do naszych serc, którą wygłosił ksiądz, nowo ustanowiony ministrant złożył przyrzeczenie ministranckie zobowiązujące do godnego sprawowania posługi. Po promocji nowy ministrant służył już przy ołtarzu podczas Eucharystii.

Na pamiątkę uroczystego przyjęcia do służby liturgicznej ministrant otrzymał słodki prezent – czekoladę. W uroczystości wzięli udział liczni mieszkańcy Bobolic, rodzina i przyjaciele naszego nowego ministranta.

Niech św. Dominik Savio ma go w swojej opiece!

 

Zmieniony ( 11.10.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »