Strona główna
Witraże w Poroście Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
24.02.2017.
Porost

W ubiegłym roku zakończyliśmy gruntowny remont kościoła w Kurowie. Uruchomiliśmy nawet zabytkowe organy Voelknera zbudowane jeszcze przed końcem XIX wieku. Przyszedł czas na Porost, a dokładnie mówiąc na kościół w Poroście. Mamy już za sobą prace przy wieży i elewacji. Pomalowano i zabezpieczono blaszany dach kościoła. Nie chcemy aby któraś ze świątyń różniła się między sobą, więc idziemy dosyć trudną drogą wybierając rzeczy lepsze i szlachetniejsze. Rozpoczęliśmy wymianę okien. Z czasu budowy kościoła okna były w formie witraży, jednak ołowiem było połączone zwykłe szkło. Zmieniamy je na szkło witrażowe (tzw. katedralne), które w przepiękny sposób zmienia naturalne światło rozpraszając je, stwarza niemal mistyczną atmosferę Domu Bożego. Pragnę też serdecznie podziękować mieszkańcom Porostu, którzy zaangażowali się w pracę. Szczególnie panom ustawiającym rusztowanie, także paniom sprzątającym kościół. Trochę zdjęć z tego co się tam dzieje.

 

 

 

Zmieniony ( 26.02.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »