Strona główna
Droga Krzyżowa Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
18.03.2017.
 
Ekstremalna Droga Krzyżowa
 

Jak już wcześniej ogłaszaliśmy tym roku organizujemy dla wszystkich chętnych  BOBOLICKĄ EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ.

 


Odbędzie się ona z 07 na 08 kwietnia, dzień po zakończeniu parafialnych rekolekcji wielkopostnych, a jej główne przesłanie, to „modlitwa  w  intencji powrotu  Europy  do  chrześcijańskich  korzeni wartości  oraz  za  prześladowanych chrześcijan  na  całym  świecie.

Planowana godzina rozpoczęcia, to 20 00 wieczorem, a zakończenie                      ok. godziny 7 00 rano następnego dnia, czternastą stacją pod figurką przed kościołem.

Długość trasy, to 32 km, ok. 11 godzin marszu, bez dłuższych przerw, tylko  będą postoje na 14 rozważań kolejnych stacji, które, jak też całą drogę krzyżową, poprowadzi ks. Tomasz.

Trasa będzie przebiegała głównie drogą asfaltową, tylko ostatnie 7 km przez las i utwardzoną nawierzchnią ulicy Spacerowej.

Rozpoczynamy sprzed kościoła parafialnego w Bobolicach, następnie idziemy do Gozdu, Cybulina, schodzimy w dół do drogi wojewódzkiej w kierunku Lubowa, skręcamy w prawo przez Górawino i Stare Borne do Drzewian, następnie idziemy       w kierunku Bobolic, za Buszynkiem skręcamy w stronę jeziora Trzebień, przy figurce koło jeziora Dolnego skręcamy w prawo do Bobolic, wspomniane wcześniej ostatnie 7 km.

Dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Pawlika-ratownika medycznego, całą trasę będzie zabezpieczało pogotowie.

Droga Krzyżowa zakończy się Mszą świętą w kościele parafialnym,                             a wcześniej przywitają nas dzwony kościelne. 

Po mszy zapraszamy do wieczernika na skromny poczęstunek, będzie zupa krzepka, bigos oraz ciasto z kawą i herbatą.

Ze względów organizacyjnych, prosimy wszystkich potencjalnych chętnych uczestników o zgłaszanie się telefonicznie, smsem lub osobiście z Janem Rewkowskim, dane kontaktowe na tablicy informacyjnej w kruchcie kościoła.

Dla bezpieczeństwa wymagane jest posiadanie odblaskowej kamizelki                        i wskazana lamka oświetleniowa, może być np. na głowę lub mocowana do plecaka.

Wszystkich uczestników prosimy o niesienie krzyża, to dodatkowa symbolika tej Drogi Krzyżowej, oczywiście każdy może nieść taki, jaki wynika z jego potrzeby serca oraz możliwości fizycznych.    

Przypominamy, że Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się w całkowitym milczeniu, jedyne przerwy to rozważania poszczególnych stacji oraz modlitwa.

Ta cisza w dzisiejszych hałaśliwy czasach jest nam niezbędna do tego, aby usłyszeć zagłuszany głos Boga, a jednocześnie usłyszeć też siebie i to, co Bóg chce nam powiedzieć, a nie zawsze chcemy to usłyszeć – „bo jest za głośno”.

 

Warto, aby taką ideę rozpocząć i później kultywować, jako naszą lokalną chrześcijańską tradycję, aby stać się jeszcze mocniejsi w wierze, którą wyznajemy.

 

 

DANE  KONTAKOWE 

DO   ZGŁOSZEŃ    NA  EKSTREMALNĄ   DROGĘ  KRZYŻOWĄ  / 07-08.04.2017 /

 

JAN REWKOWSKI

TE. 795-57-57-33

 

 

Zmieniony ( 26.02.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »