Strona główna
wiadomości Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
01.07.2020.
Wiadomości z parafii
 
 
 
" />
 
 
 
Główni bohaterowie naszych wiadomości

 

W dobie koronawirusa pozmieniało się nam życie. Mimo otwartych kościołów podchodzimy do siebie w bezpiecznej odległości. I póki co unikamy większych zgromadzeń. Nie będzie w tym roku parafiady, najpewniej także zabraknie nam Hubertusa. Uratowaliśmy na szczęście koncerty organowe w ramach corocznego Międzynarodowego Festiwalu.

Życie toczy się trochę na zwolnionych obrotach ale jednak coś się tam dzieje. Kontynuujemy prace przy renowacji organów w Chmielnie. Najprawdopodobniej już w sierpniu usłyszymy jak brzmi ten instrument – już trzeci w parafii. Odnowiono także tarcze zegarowe na naszej wieży kościelnej, żaluzje dzwonnicy czekają na swoją kolej. W najbliższym czasie sukcesywnie będziemy uzupełniać brakujące deski impregnując je stosownym preparatem.

Panom Krzysztofowi i Mikołajowi Rewkowskim oraz Markowi Lipińskiemu szczególne podziękowania za wykonaną pracę i za to co zrobią w niedalekiej przyszłości. Niestety z zabytkami tak jest, że trzeba o nie troszczyć się bez przerwy i ciągle coś odnawiać. Firmie p. Jarzyńskich i Krzysiowi Janickiemu ogromne dzięki za przygotowany materiał na żaluzje. Także pracownikom ZUKiO i panu prezesowi za przeszlifowanie tego materiału. Trochę zdjęć z tego co się wydarzyło.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 01.07.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »