Sondy

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
Strona główna
Koncert Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
14.07.2020.
54 Międzynarodowy Festiwal Organowy
 

Pierwszy koncert w ramach 54 Międzynarodowego Festiwalu Organowego już poza nami.

Mieliśmy ogromną przyjemność gościć u siebie słowackiego organistę światowej klasy Marka Vrabla i podobnej klasy sopranistkę Katarzynę Dondalską. Koncert składał się z dwóch części: z pierwszej organowej w której usłyszeliśmy m.in. VI Sonatę Felixa Mendelssohna-Bartholdyego,  utwór bardzo trudny technicznie, ekspresyjnie wykonany po mistrzowsku. Drugi z udziałem muzyków Filharmonii Koszalińskiej pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza i wspomnianej wcześniej śpiewaczki Katarzyny Dondalskiej. Piękna i bardzo trudna wokaliza a napisana przez Johana Sebastiana Bacha perfekcyjnie wykonana. Na zakończenie coś muzycznie lżejszego, a mianowicie  „Dumka na dwa serca” Krzesimira Dębskiego. Wszystkie te utwory zachwyciły słuchaczy. Ktoś na końcu skomentował wychodząc z kościoła: - „niech się Górniak schowa”. Choć to inny sposób śpiewania a utwór ten zaśpiewany przez Edytę Górniak i Mietka Szczęśniaka też brzmi przyzwoicie, to jednak to wykonanie rzeczywiście było genialne. W sobotę, 01 sierpnia następny koncert. Miejmy nadzieję nikogo z nas nie zabraknie na tej duchowej uczcie muzycznej. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy dziękując wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego koncertu. Co by nie powiedzieć, bardzo ważnego dla naszej wspólnoty.

 

 

 

Zmieniony ( 15.07.2020. )
 
następny artykuł »