Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          

III Niedziela Wielkanocna (30 kwietnia 2017 r.)

Jutro pierwszy dzień maja – miesiąca, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Każdego dnia nabożeństwo majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.

 

            Maturzyści.

Maturzystów oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy we wtorek (2 maja) na nabożeństwo w intencji dobrego zdania matury po Mszy św. o godz. 19.00

 

            Królowej Polski

W środę, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. w parafii oraz w kościołach filialnych odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 11.30 procesja do Krzyża Pamięci połączona z modlitwą za naszych zmarłych.

     

            Próba chóru. Ministranci na hali.

Wyjątkowo w czwartek próba chóru. Próba w wieczerniku o godz. 19.00. Ministranci mają zajęcia sportowe na hali o godz. 18.30      

 

            I czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Odwiedziny chorych.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 17.00. W sobotę od godz. 9.00 księża wikariusze odwiedzą swoich chorych.

 

Pomoc humanitarna dla Ukrainy.

Na pomoc humanitarną dla Syrii przekazaliśmy 3212,40 pln. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

            Przed bierzmowaniem.

W sobotę, 06 maja o godz. 13.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa. To są ostatnie próba przed przyjęciem tego sakramentu w dniu 18-tego maja.

            I Komunia.   Młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna                                                                                                         Próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek o godz. 16.00. W następną niedzielę spotkanie z nimi i rodzicami po Mszy św. o godz. 11.30. Także w piątek o godz. 18.45 spotkanie w wieczerniku z młodzieżą, która chce pogłębić więź z Bogiem.

            Prasa katolicka.

W dzisiejszym „Gościu”

- dlaczego w ZUS-się nie zabraknie pieniędzy na emerytury?

- trochę słońca, czyli reportaż z najpiękniejszego miasta Włoch.

 

 

 

Zachęcamy jak zwykle do dobrej lektury.

Zmieniony ( 29.04.2017. )