Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          

XX Niedziela Zwykła  (19 sierpnia 2018 r.)

 

       

 

          Kancelaria Parafialna.

W czasie wakacji i w miesiącu wrześniu kancelaria parafialna czynna w soboty od 9.00 do 11.00. W sprawach nie cierpiących zwłoki jesteśmy do dyspozycji po każdej Mszy św.  

 

         Caritas Parafii.

Dnia 01 sierpnia 2018 r. rozpoczęła się kolejna edycja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 – Podprogram 2018.

W związku z powyższym prosimy osoby zainteresowane korzystaniem  z dalszej pomocy o zgłaszanie się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach po skierowanie upoważniające do odbioru żywności z naszej Caritas. Otrzymane skierowanie prosimy dostarczyć do salki Caritas celem zarejestrowania. Zapraszamy w każdy poniedziałek od godz. 10.00 do 12.00.

 

         Renowacja obrazów i Drogi Krzyżowej.

Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za otrzymane datki ze sprzedaży wiązanek kwiatów, ziół  i owoców, które zostały wykonane przez Odnowę w Duchu Świętym w Bobolicach wraz  z harcerzami i sprzedane przed mszami pod kościołem w ostatnią środę w Święto Matki Boskiej Zielnej. Kwota, którą zabraliśmy  „AŻ” 860,00 złotych, zostanie w całości przeznaczona na kolejne renowacje elementów sakralnych w naszym kościele. Koszt renowacji obrazu Pana Jezusa wyniósł 2700,00, a poniosły je rodziny Kamila Jesionowskiego i Jana Rewkowskiego W następnej kolejności oddamy do renowacji obraz Matki Bożej i stacje Drogi Krzyżowej.   Zgłosiły się także pojedyncze osoby i rodziny do ofiarowania datków na renowację Drogi Krzyżowej. Koszt odnowienia jednej stacji, to 300,00 zł. Mamy już zarezerwowanych 7 stacji, pozostało jeszcze 7. Na jej odwrocie będzie zamieszczona data i nazwisko ofiarodawcy. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Jana Rewkowskiego.

 

            W dzisiejszej prasie:

- św. Jacek Odrowąż podczas licznych wędrówek z wielkim żarem głosił Dobrą Nowinę. Jaki jest sekret sukcesu ewangelizacyjnego św. Jacka i ile jest prawdy w opowieściach o cudach, których dokonywał?

- wyjaśnienie zmiany wprowadzonej w katechizmie w punkcie dotyczącym kary śmierci i o ewolucji koncepcji kary śmierci w Kościele katolickim

-o polskim rolnictwie wobec zmian klimatycznych i gospodarczych

 

 

Jak zwykle zachęcamy do dobrej lektury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           


 

 

Zmieniony ( 18.08.2018. )