Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          

XVII Niedziela Zwykła (24 lipca 2016 r.)

 

            50. Międzynarodowy Festiwal Organowy.

W ramach 50 – tego Międzynarodowego Festiwalu Organowego zapraszamy dzisiaj o godz. 18.30 na koncert w Bobolicach. Wystąpią organistki z Rosji, Ludmiła Gołub, Waleria Antinogenowa oraz Męski zespół muzyki cerkiewnej Kalophonia ze Lwowa. Państwu Sadowskim serdecznie dziękujemy za „kwiatowe” ustrojenie kościoła. Stwarza to taką uroczystą atmosferę naszego muzycznego spotkania.

 

Kancelaria parafialna.

W lipcu, sierpniu i we wrześniu kancelaria parafialna czynna będzie w każdą sobotę od godz. 9.00 do 11.00.  Jesteśmy także do dyspozycji po mszach św. porannych lub wieczornych.

 

            Ubezpieczenie kościołów.

Dziękujemy za dodatkowe ofiary, dzięki którym mamy ubezpieczone wszystkie kościoły.

 

            Zaproszenie na spotkanie trzeźwościowe w Licheniu.

Panie Janina Szczecian i Beata Stanisławska organizują pielgrzymkę w dniu 30 lipca do Lichenia na 24 Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

 

            Tornister pełen uśmiechu.

Caritas Diecezji podarowała naszej parafii tornistry. Prosimy o wypełnienie ich przyborami szkolnymi: np. kredkami, ołówkami, gumkami, długopisami, linijkami, zeszytami itp. Uwaga: nie chodzi o podręczniki. Do zakupienia wyprawki może zgłosić się kilka osób czy rodzin. Prosimy o kontakt z Caritas Parafii. Panie oczekują w swojej salce w każdy poniedziałek od godz. 9.00.

           

            Rozpoczęcie prac w Poroście.

Rozpoczęliśmy już prace przy elewacji kościoła w Poroście. Już postawiono część rusztowania.

 

            Odpust w Goździe.

Uroczystość św. Jakuba to patronalne święto kościoła filialnego w Goździe. Przypada 25 lipca ale przenosimy ją na następną niedzielę. Po Mszy św. O godz. 10.00 Wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja dookoła kościoła.

 

           

Prasa katolicka.

W dzisiejszym „Gościu”:

- to się już dzieje. Rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży 2016. W tym tygodniu cały świat będzie śledził wydarzenia z Polski. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy plakat z papieżem Franciszkiem. Można nim przyozdobić okno.

- po zamachu w Nicei z tamtejszej diecezji na Światowe Dni Młodzieży zdecydowało się przyjechać więcej osób, niż deklarowano przed tragicznymi wydarzeniami.

 

 

 

Życzymy dobrej lektury.

 


 

Zmieniony ( 23.07.2016. )