Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.02.2008.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej (05 kwietnia 2015)

Wspominamy w dzisiejszej liturgii uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

Panie z Caritas w poniedziałek od godz. 10.00 będą rozprowadzać jeszcze jabłka. Można zgłaszać się do salki Caritas.

Spotkanie ministrantów w poniedziałek o 18.30, a kandydatów o 17.00

Msze św. w ciągu tygodnia.

Do Wielkiej Środy włącznie Msze św. w parafii odprawiamy codziennie o godz. 7.00 i 18.00. Od Wielkiego Czwartku Msze św. i nabożeństwa tylko o godz. 20.00. Jak każdego roku prosimy o kwiaty do Bożego Grobu do Wielkiej Środy. Można je przynosić przed wieczorną Mszą św. i ustawiać przy bocznych ołtarzach do 31 marca.

TRIDUUM PASCHALNE. W Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne. Zapraszamy do licznego udziału w tych pięknych obrzędach Wielkiego Tygodnia.

Podczas Triduum godzinę przed nabożeństwami będzie jeszcze okazja do spowiedzi św. – od godz. 19.00.

W Wielki Czwartek wspominamy Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Po Uroczystej koncelebrze przenosimy Pana Jezusa do ciemnicy i adorujemy do godz. 22.00. Przypominamy, że uroczystości rozpoczynamy od g. 20.00.

Wielki Piątek jest wspomnieniem zbawczej Męki Pana Jezusa. Adorację w ciemnicy

rozpoczynamy od godz. 10.00.

Godz.20.00 nabożeństwo połączone z adoracją krzyża i wspólną Komunią św. Po nabożeństwie zostajemy jeszcze w kościele na "Gorzkie Żale". Adoracja przy grobie Pańskim będzie trwać do godziny 22.00.

Wielka Sobota to Wigilia Zmartwychwstania. Adorację przy grobie Pańskim rozpoczynamy od godz. 10.30. Na początek zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Program adoracji wywiesimy na tablicy ogłoszeń.

W Wielką Sobotę poświęcamy pokarmy na stół wielkanocny. W Parafii o g. 10.30,  11.00, 12.00, i 13.00. W kościołach filialnych i okolicznych  miejscowościach w następujących godzinach:

9.00 ? Jatynia         9.00 ? Łozice Cegielnia           9.00 ? Gozd

9.30 ? Ujazd           9.30 ? Łozice Koszalińskie      9.30 ? Cybulino

10.00 ? Chmielno   10.00 - Porost                          10.00 - Kurowo

O g. 20.00 ? poświęcenie ognia, obrzęd światła ze śpiewem Orędzia, liturgia chrzcielna i Uroczysta Msza św. Adoracja przy grobie Pańskim przez całą noc.  Prosimy Straż Pożarną naszego miasta o nocne czuwanie przy Grobie Pańskim.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna i Msza św.,

nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Następne Msze św. jak w każdą niedzielę o g.10.00, 11.30, 18.00. Na filiach odprawiamy jak w każdą niedzielę. Ofiary składane podczas Triduum jak również w pierwszy dzień Wielkiejnocy przeznaczymy na kościół w Kurowie.

Prasa katolicka.

W dzisiejszym  “Gościu” głośny film Mela Gibsona „Pasja” – historia cierpienia i miłości Jezusa według objawień bł. Katarzyny Emmerich

Ponadto;

- co znajdowało się za zasłoną, która przedarła się w chwili śmierci Jezusa na krzyżu?

- co robić, gdy sumienie podpowiada coś innego, niż naucza Kościół.

·        Podczas Triduum Paschalnego (w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę) Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Zmieniony ( 28.03.2015. )