Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu (29 listopada 2015 r.)      

 

 

 W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów

 

     Roraty.

Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych codziennie o godz. 18.00. Niech nie zabraknie także podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu wszystkich potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które już od dzisiaj będą rozprowadzane przez panie z Caritas Parafii.  Podobnie wigilijne opłatki.

Codzienne na godz. 18.00 zapraszamy dzieci. Prosimy, by przyniosły z sobą lampiony i czekały z nimi w kruchcie kościoła na rozpoczęcie Mszy św. Procesyjnie, wraz z celebransem i ministrantami przechodzić będziemy do pierwszych ławek i tu pozostaniemy aż do zakończenia. Dzieci przynoszą ze sobą serduszka dobrych uczynków  a po każdej Mszy św. będą losować figurkę Matki Bożej, którą zabiorą do domu aż do następnego dnia rorat. Losować też będziemy nagrody i upominki.

    

     Chór parafialny.

W środę próba chóru w salce katechetycznej o godz. 19.00. Zaczęliśmy ćwiczyć kolędy

przygotowując się już do Bożego Narodzenia.

 

     Żywy Różaniec.

W czwartek, po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Także w czwartek

adoracja  Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

 

     Okazja do spowiedzi.  Odwiedziny chorych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota  miesiąca.  Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 17.00.  W sobotę od godz. 9.00 księża odwiedzą swoich chorych.

 

 

W dzisiejszym „Gościu”:

- „Gość Niedzielny” zaprasza na duchową pielgrzymkę, adwentowe rozważania inspirowane czterema bazylikami Wiecznego Miasta

- o tym, jak kolejny muzyk nawrócił się i odkrył Boże Miłosierdzie

- w jaki sposób uczeni potrafią przewidzieć przyszłość.

- szczególnie polecamy krótki wywiad z ks. Zbigniewem Wcisło, Chrystusowcem, proboszczem polskiej parafii  w Paryżu: pt. „Teraz boją się wszyscy”, o wydarzeniach w paryskiej dzielnicy Saint Denis.

 

 

 Zachęcamy do lektury.

     

Zmieniony ( 29.11.2015. )