Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.02.2008.

XXII Niedziela Zwykła  (31 sierpnia 2014 r.)

Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny.

W poniedziałek rozpoczynamy nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie w Bobolicach i Kurowie o godz. 8.00. Pół godziny przed Mszą św. będzie jeszcze okazja do spowiedzi św.  Porządny chrześcijanin z Panem Bogiem rozpoczyna swoją pracę i z Bogiem ją kończy. Zachęcamy więc do skorzystania z sakramentu pokuty.

Msze św. w niedziele i w ciągu tygodnia.

W dni powszednie Msze św.  odprawiamy o godz. 7.00 i 18.00.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Mszą św.

Pielgrzymka do Skrzatusza.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne Diecezjalne Spotkanie Młodych, które odbędzie się 20 września w Skrzatuszu. Jezus = Życie, to myśl przewodnia tegorocznego spotkania młodych. Organizujemy wyjazd na to czuwanie. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Bogusławem, który tę pielgrzymkę organizuje.

Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.

Z racji I Piątku okazja do spowiedzi św. w tym dniu od godz. 17.00. Po Mszy wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Serca Jezusa i akt zadośćuczynienia. W sobotę od godz. 9.00 księża odwiedzą swoich chorych.

Dożynki Gminne.

W sobotę dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Dożynki Gminne rozpoczynamy Mszą św. na placu przy ul. Dworcowej o godz. 16.00. Modlimy się w intencji rolników i ich rodzin. Na uroczystość zapraszamy wszystkich mieszkańców Bobolic, a przede wszystkim tych, którzy na roli pracują, rolników z okolicznych wsi.

Prasa katolicka.

W dzisiejszej prasie:

- Czy wojna może być sprawiedliwa? Jakie jest stanowisko Kościoła?

Dzisiaj w różnych częściach świata, w zbrojnych konfliktach masowo giną ludzie. Na Ukrainie, w Syrii, Iraku, Strefie Gazy leje się krew. Czy wolno bronić się z użyciem siły? Czy wojna może być sprawiedliwa? Wojna zawsze jest problemem moralnym. Jest złem, którego trzeba unikać. Ale trzeba pamiętać o tym, kto jest agresorem, kto ofiarą, i że obrona jest obowiązkiem tych, którzy są odpowiedzialni za życie innych.

- dodatek specjalny poświęcony Henrykowi Sławikowi. Jeszcze niedawno był prawie nieznany, choć w czasie wojny uratował przed śmiercią kilka tysięcy Żydów.

- czy dzieciom należy dawać kieszonkowe?

Zachęcamy do lektury.

Zmieniony ( 30.08.2014. )