Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          

IV Niedziela Wielkanocna (17 kwietnia 2016 r.)

        

Dzisiejsza niedziela nazwana niedzielą Dobrego Pasterza jest również  Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Rozpoczynamy  kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

 

         Ks. Bogusław.

Ministranci młodsi mają zbiórkę w poniedziałek o godz. 18.45, a starsi o godz. 19.30 w Wieczerniku oraz wszyscy zajęcia sportowe na orliku w sobotę o godz. 14.00. Zachęcam dalej do włączenia się do grupy ministrantów - spotkanie kandydatów w poniedziałek o godz. 16.30 w kościele.

Zapraszamy na nabożeństwo w intencji uzdrowienia i uwielbienia w ten wtorek (19 kwietnia) o godz. 18.00 w Bobolicach. Tym razem poprowadzi je ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego, ks. Piotr Skiba wraz z klerykami.

Próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Bobolicach w czwartek o godz. 15.45.

 

         Próba chóru.

W środę próba chóru.  Ćwiczymy przed  bierzmowaniem. Próba w wieczerniku o godz. 19.00.     Zapraszam wszystkich panów. Na ostatniej próbie był tylko jeden.

 

            Przed bierzmowaniem.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania I klasy ponadgimnazjalne  - sobota (23.04.16)  o godz. 11.00 w Bobolicach.

         Zarządzenie Ks. Bpa Ordynariusza.

Na prośbę Papieża Franciszka przekazaną przez bp. Artura Nizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski z upoważnienie ks. abp. Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, niniejszym zarządzam przeprowadzenie w niedzielę 24 kwietnia br. specjalnej zbiórki do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec Święty liczy, że wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę.

            Zebrane ofiary ze zbiórki do puszek należy przesłać w terminie 8 dni do kasy Kurii Biskupiej w Koszalinie z dopiskiem „Pomoc humanitarna dla Ukrainy”.

            Licząc na zrozumienie tej inicjatywy Ojca Świętego Franciszka z serca dziękuję za zrozumienie i każdą złożoną na ten cel ofiarę.

 

         Prasa katolicka.

W dzisiejszym „Gościu”

- kim był „ojciec chrzestny” państwa polskiego i jakie znaczenie miało to, co zdarzyło się 14 kwietnia 966 roku?

- dlaczego w sporze o ochronę życia zwolennicy aborcji stoją na straconej pozycji?

- skąd wziął się Księżyc i dlaczego bez niego życie na Ziemi byłoby niemożliwe.?

            Zachęcamy do lektury

Zmieniony ( 16.04.2016. )