Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          

XXII Niedziela Zwykła  (30 sierpnia 2015 r.)

       

          Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny.

 

We wtorek rozpoczynamy nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie w Bobolicach o godz. 8.00 w Kurowie o godz. 9.00. Pół godziny przed Mszą św. będzie jeszcze okazja do spowiedzi św.  Porządny chrześcijanin z Panem Bogiem rozpoczyna swoją pracę i z Bogiem ją kończy. Zachęcamy więc do skorzystania z sakramentu pokuty.

 

         Msze św. w niedziele i w ciągu tygodnia. Kancelaria parafialna.

 

W dni powszednie Msze św.  odprawiamy o godz. 7.00 i 18.00.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Mszą św.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od. godz. 17.00.

We wrześniu kancelaria parafialna podobnie jak w czasie wakacji. Wyjątkowo, ze względu na urlop Ks. proboszcza i odwiedziny chorych przez wikariuszy, w tę sobotę kancelaria będzie nieczynna.

 

 

         Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.

 

Z racji I Piątku okazja do spowiedzi św. w tym dniu od godz. 17.00. Po Mszy wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Serca Jezusa i akt zadośćuczynienia. W sobotę od godz. 9.00 księża odwiedzą swoich chorych.

 

            Dożynki Gminne.

 

W sobotę dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Dożynki Gminne rozpoczynamy Mszą św. na placu przy ul. Dworcowej o godz. 16.00. Modlimy się w intencji rolników i ich rodzin. Na uroczystość zapraszamy wszystkich mieszkańców Bobolic, a przede wszystkim tych, którzy na roli pracują, rolników z okolicznych wsi. W sobotę Msze św. o godz. 14.00  i 16.00. Nie będzie Mszy św. porannej o 7.00 i wieczornej o 18.00.

 

Prasa katolicka.

 

W dzisiejszej prasie:

- niewielka książka Tomasza a Kempis „O naśladowaniu Chrystusa” nawróciła więcej osób niż zawiera liter. Nagrana na płytę została dołączona do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”. Słuchaj, a zbliżysz się do Boga.

- wiele opustoszałych klasztorów w Europie zamienianych jest na hotele, lub restauracje, tymczasem benedyktyńskie opactwo we Francji przeżywa rozkwit i przejmuje inne upadające klasztory.

- bogatej Europie brakuje pomysłu, co zrobić i jak zatrzymać wielką falę imigrantów uciekających przed biedą i wojną – reportaż z Serbii i granicy węgierskiej.

 

 

Zachęcamy do dobrej lektury

     

Zmieniony ( 30.08.2015. )