Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

    

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
     V Niedziela Wielkiego Postu  (18 marca 2018 r.)

W wielkopostnej drodze nawrócenia i przemiany serc słyszymy przynaglające wezwanie Apostoła “Postępujcie jak dzieci światłości”. Rekolekcje, które dzisiaj rozpoczynamy mają nam pomóc w uzdrowieniu naszej duszy. Serdecznie witamy Ojców Kapucynów O. Zdzisława i Jerzego,  którzy przez głoszone Słowo Boże będą nam chcieli pomóc odnaleźć właściwą drogę. O programie rekolekcji będziemy mówić podczas każdej Mszy św. Program wywieszony jest w kruchcie kościoła, znajduje się także na naszej stronie internetowej. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

         Taca w czasie rekolekcji.

 

Ofiary, które będziemy składać w czasie rekolekcji to nasz dar wdzięczności

OO Kapucynom za trud głoszenia Słowa Bożego. Serdeczne “Bóg zapłać” mówimy już teraz.

 

         Droga Krzyżowa.

 

W piątek Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta po Mszy św. wieczornej. O godz. 20.00. Parafialna Nocna Droga Krzyżowa.  (załącznik)

 

Zakończenie Duchowej Adopcji. Nauka przed chrztem.

 

W sobotę 24 marca na Mszy św, o godz. 18.00 zakończenie Duchowej Adopcji.

Po Mszy św. wieczornej nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy na Wielkanoc pragną ochrzcić swoje dzieci.

 

W następną Palmową Niedzielę Męki Pańskiej palmy święcimy na wszystkich Mszach św. w parafii i na filiach. Rozpoczniemy Wielki Tydzień z Triduum Paschalnym. Jak każdego roku prosimy o kwiaty do Bożego Grobu.  Za dar serca już teraz dziękujemy. Panie z Caritas po każdej Mszy św. rozprowadzać będą paschaliki wielkanocne. Naszą ofiarą wspieramy Caritas Diecezji i Parafii.

 

                Prasa katolicka.

 

W dzisiejszym „Gościu”

- „Niewidomi wokół widzącego” – dla niego Bóg jest TUTAJ – mówią ci, którzy widzieli go przy ołtarzu. Ojciec Pio żył dla Mszy św. i żył Mszą św.

- o tonącej Europie, słonej soli i ogromnej mocy modlitwy dzieci opowiada Daniel Ange

- Na PRL-owskim przaśnym firmamencie małego miasteczka był jak wyjątkowo jasna gwiazda. Zachwycał pasją, ekscytował wiedzą. Zapraszała go do siebie amerykańska NASAS, korespondowali naukowcy. A on otwierał głowy najmłodszych mieszkańców Szczecinka i uczył zachwytu nad wszechświatem. Zawsze zastanawiałem się kogo przedstawia ten pomnik stojący na szczecineckim deptaku. A to ku pamięci wielkiego człowieka p. Adama Giedrysa. Szczególnie ten artykuł polecamy.

 

 

Na czas rekolekcji dodatkowa lektura jak znalazł.

 

 

Zmieniony ( 17.03.2018. )