Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

      

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
      II Niedziela Zwykła   (17 stycznia 2021 r.)

 

 

 

           

                 Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

Od 18 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji. Tegoroczny tydzień, od hasłem: ”Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.

 

Spotkanie przy żłóbku.

 

We wtorek po wieczornej mszy świętej wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na nabożeństwo do Dzieciątka Jezus.

 

            Ubezpieczenie naszych kościołów.

 

Serdecznie dziękujemy za dodatkowe ofiary złożone na ubezpieczenie naszych kościołów.

 

            Prasa katolicka.

 

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego”:

 

- szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, jednak odpowiedzialność przemawia za skorzystaniem z tej metody. O etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi.

 

- o tym, jak odnaleźć szczęście w prostocie

 

- jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary.

 

- jaka była Agnieszka Osiecka, której życie stało się tematem telewizyjnego serialu?

 

- w 1984 r. uczniowie z Włoszczowej bohatersko bronili krzyża. Co sprawiło, że ich rówieśnicy mają dziś zupełnie inny system wartości?

 

Jak zwykle zachęcamy do dobrej lektury.

 

@font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-536870145 1107305727 0 0 415 0;}@font-face {font-family:"Times New Roman CE Normalny"; panose-1:2 11 6 4 2 2 2 2 2 4; mso-font-alt:"Times New Roman"; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:auto; mso-font-signature:5 0 0 0 2 0;}p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin:0cm; mso-pagination:widow-orphan; mso-layout-grid-align:none; text-autospace:none; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman CE Normalny",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-font-family:"Times New Roman";}.MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; font-size:10.0pt; mso-ansi-font-size:10.0pt; mso-bidi-font-size:10.0pt;}div.WordSection1 {page:WordSection1;}
Zmieniony ( 17.01.2021. )