Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.02.2008.

IV Niedziela Adwentu (21 grudnia 2014r.)

Okazja do spowiedzi. Chór.

Jutro od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. przed świętami Bożego Narodzenia. Bardzo wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Najważniejsze by Chrystus narodził się w każdym z nas. O godz. 19.00 krótka próba chóru w kościele przed Pasterką. Proszę o obecność wszystkich.

Spotkanie opłatkowe ministrantów i kandydatów w poniedziałek o godz. 19.00 w wieczerniku.

Do chorych z posługą sakramentalną ks. Bogusław uda się w poniedziałek (22 grudnia) od godz. 9.00.

Zapraszamy na Seminarium Odnowy Życia Chrześcijańskiego we wtorek o godz. 18.00 na mszę św., a po niej spotkanie formacyjno – opłatkowe w wieczerniku.

Boże Narodzenie.

W środę  -  Wigilia Bożego Narodzenia. Wszystkich zachęcamy do zachowania zwyczajowego postu. Nie będzie Mszy św. rano. Msze św. Pasterskie odprawiamy w następującym porządku:

Mieszkańcy Gozdu, Kurowa i Chmielna przychodzą na pasterki do swoich kościołów na godz. 22.00. W Bobolicach i Poroście odprawimy Mszę św. Pasterską o północy.

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00, pozostałe -   jak w każdą niedzielę. Także i na filiach.

Uroczystość św. Szczepana, pierwszego męczennika.

Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia to Uroczystość św. Szczepana,  pierwszego męczennika.  Msze św. w parafii i na filiach odprawiamy w porządku niedzielnym.

Gość Niedzielny.

W dzisiejszym „Gościu”:

- dodatek: modlitwa wigilijna i śpiewnik kolęd

- kiedy i dlaczego w Europie Zachodniej zakazano obchodzenia świąt Bożego Narodzenia?

- jak obecnie żyją ludzie w mieście narodzin Syna Bożego

- jak utrudniano dotarcie do prawdy o zleceniodawcach zamachu na życie papieża Jana Pawła II

- „jeżeli Bóg z nami” – ciekawy wywiad z Dorotą Chotecką, popularną aktorką filmową m.in., z Rancza w roli Więckowskiej o umiejętności dawania, dojrzałym macierzyństwie i cudownym Bożym Narodzeniu.

Numer dzisiejszy, świąteczny  jest podwójny dlatego kosztuje 7 zł.

Opłatki są do nabycia po każdej Mszy św. w kruchcie kościoła. W poniedziałek będą jeszcze rozdawane jabłka przez panie  z Caritas. Prosimy wziąć ze sobą tylko dowód osobisty.

Załącznik – list od karmelitanek z Bornego Sulinowa

Zmieniony ( 20.12.2014. )