Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.02.2008.

II Niedziela Adwentu (04 grudnia 2016 r.)

W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.

Pomoc Kościołowi na Wschodzie

Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi  na Wschodzie.

1. Zbiórki ministrantów w poniedziałek: młodszych o godz. 18.45 a starszych o godz. 19.30 w Wieczerniku.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców oraz poświęcenie medalików w dzisiaj (4.12.) o godz. 11.30 w kościele w Bobolicach.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę 10.12.2016 w Bobolicach w salce na plebanii klasy III gimnazjum o godz. 10.00 i klasy I ponadgimnazjalne o godz. 11.00

Niepokalane Poczęcie.

W czwartek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00 podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc  w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz  o pełnienie woli Bożej w życiu.

Msze św. roratnie.

Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach  odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.

Chór parafialny.

W środę zapraszam na próbę chóru do salki katechetycznej o godz. 19.00.

Po każdej Mszy św. w kruchcie kościoła do nabycia świece caritasu oraz opłatki wigilijne.

Traktujemy tę zbiórkę w obecną niedzielę jako też dodatkową składkę na rzecz Funduszu

Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Serdecznie dziękujemy.

Gość Niedzielny.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”:

- SLD schodzi z politycznej sceny. PSL jeszcze żyje złudzeniami. Jak kończy się pewna epoka w polityce?

- rządził Kubą prawie 50 lat. Cały świat wielokrotnie od tego czasu się zmieniał, tylko władza Fidela pozostawała niezmienna.

- czy św. Mikołaja nie denerwują czerwone krasnale, które przywłaszczyły sobie jego imię i dobrą sławę?

„Arka” o  Najświętszej Maryi Pannie Jazłowieckiej.

Zachęcamy do lektury.

Zmieniony ( 03.12.2016. )