Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          

XIX Niedziela Zwykła  (13 sierpnia 2017 r.)

 

 

 

 

          Taca na kształcenie w diecezji i na KUL.

 

Ofiary, które dzisiaj składamy na tacę przeznaczone są na kształcenie w diecezji i na KUL. Serdecznie za nie dziękujemy.

 

          Kancelaria Parafialna.

 

W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna w soboty od 9.00 do 11.00. W sprawach koniecznych jesteśmy do dyspozycji po każdej Mszy św.        

 

         Wniebowzięcie NMP.

 

Uroczystość Wniebowzięcia NMP to święto patronalne  kościoła parafialnego. We wtorek Msze św. w kościele parafialnym odprawimy o godz. 8.00 i 18.00. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. Odpustowa na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. W czasie Mszy św. poświęcimy kwiaty i zioła, a uroczystość zakończy procesja dookoła kościoła. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi  Ojciec Zdzisław, Kapucyn z Piły.  Na filiach odprawimy: w Poroście i Chmielnie o godz. 9.00, w Kurowie i Goździe  o 10.30.

Na wszystkich Mszach św. święcimy zioła, owoce i kwiaty.

 

         Pierwsza piesza bobolicka nocna pielgrzymka – załącznik

 

         Apel Ks. Bpa Ordynariusza - załącznik

 

 

 

 

            W dzisiejszej prasie:

 

- Święta Edyta Stein jest perłą, której ciągle nie potrafimy docenić. Mija właśnie 75 lat od jej męczeńskiej śmierci.

 - jak dzisiaj wygląda życie na Lampedusie? Czy nadal docierają na nią imigranci z Afryki? –kolejny odcinek wakacyjnego cyklu „Życie na wyspie”.

- czy w armeńskim Klasztorze Włóczni przez wieki był przechowywany grot włączni, którą rzymski legionista ugodził Chrystusa na krzyżu?

 

Jak zwykle zachęcamy do dobrej lektury.

 

 

Pierwsza piesza bobolicka nocna pielgrzymka

„Zamieńcie kanapę na buty wyczynowe”, Jezus was poprowadzi” –

słowa papieża Franciszka na czuwaniu w Krakowie

 

Jak już wcześniej informowaliśmy z 18 na 19.08.2017 odbędzie się pierwsza piesza bobolicka nocna pielgrzymka wokół Bobolice.

Główne jej przesłania to: prośba o trzeźwość dla narodu polskiego jak również, dziś bardziej niż kiedykolwiek istnieje potrzeba, modlitwy za osoby chore na nowotwory.

Pielgrzymka, jak wcześniej sprawdzona forma w czasie nocnej Drogi Krzyżowej, odbędzie się w całkowitym milczeniu, ponieważ tylko w ciszy, która jest błogosławieństwem, można usłyszeć prawdziwy głos Pana Boga i ewentualnie włączyć się z nim w rozmowę. Trasa liczy prawie 30 km, to spokojny ok. 10 godzinny marsz.

Wyruszamy spod kościoła parafialnego o godz. 20 00, następnie złożymy znicze przy bobolickim Krzyżu Pamięci, za dzieci nienarodzone, którym nie było dane ujrzeć piękna tego świata. Następnie pomaszerujemy przez Chlebowo I do Głodowej, Dobrociech, w kierunku Tychowa, po 3 kilometrach skręcimy do Jatyni               i dojdziemy do drogi Bobolice-Ujazd, następnie przed Nowosiółkami skręcimy na drogę do Chlebowa II i dojdziemy znów do Głodowej. Tą samą drogą, którą zaczęliśmy pielgrzymkę, skończymy marsz i o wschodzie słońca zaśpiewamy godzinki ku czci niepokalanego poczęcia. Po dojściu do kościoła zatrzymamy się przy figurce Maryi i podziękujemy za ten dar trudu pielgrzymowania. 

Zwieńczeniem całości tego dzieła będzie Eucharystia, a następnie bardzo smaczna agapa z grochówką w roli głównej. Chcę także dodać, że ze względów bezpieczeństwa będzie nad nami czuwała, jak zawsze niezawodna i bardzo zaangażowana, załoga pogotowia Pana Sebastiana Pawlika z Cybulina, a także prosimy o udział w marszu w kamizelkach odblaskowych lub posiadanie innych elementów świecących.  

Prosimy także, w miarę możliwości o zabranie flag maryjnych albo  biało-czerwonych, bo przecież Maryja jest Królową Narodu Polskiego.

Zgłosiło się już bardzo wiele osób i dalsze zgłoszenia prosimy kierować osobiście lub telefonicznie do księdza Tomasza i Jana Rewkowskiego, dane kontaktowe na plakacie w kruchcie kościoła.

Osoby, które nie zdążą się zapisać, też mogą pójść, ponieważ ilość zapisanych osób posłuży nam tylko do zorganizowania poczęstunku po mszy świętej, a to zrobimy z małym zapasem.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!!!!!!

 

 

  

 

 

 

 

           


 

 

Zmieniony ( 12.08.2017. )