Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          

XXX Niedziela Zwykła  (25 października 2020 r.)

 

Seminarium Duchowne.

Dodatkowe ofiary składane do puszki w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. przeznaczone będą na utrzymanie naszego seminarium duchownego w Koszalinie. Za dar serca dziękujemy.

 

Nabożeństwa różańcowe. Zmiana porządku Mszy św. na filiach.

Przez ostatni tydzień października pół godziny przed wieczorną Mszą św. odmawiamy różaniec. Tym razem także panów poprosimy o prowadzenie modlitwy w najbliższą środę. Jeszcze raz przypominamy o zmianie porządku Mszy św. na filiach. W każdą niedzielę Mszę św. w Chmielnie odprawiamy o godz. 10.00 a w Goździe o godz. 10.30. W Poroście i Kurowie godziny odprawiania Mszy św. nie zmieniają się.

           

             Wypominki.

Jak każdego roku przez cały miesiąc listopad wspominać będziemy naszych wiernych zmarłych czytając wypominki połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia, lub z nabożeństwem za zmarłych.

 

            Zarządzenie biskupa Diecezjalnego dot. najbliższych uroczystości.

W punkcie dotyczącym Uroczystości Wszystkich Świętych i modlitwy na cmentarzach (punkt 7), zostało ustalone: 

a. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym należy zachęcać wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą oktawę uroczystości.

 

b. Wobec ograniczeń sanitarnych dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w zgromadzeniach publicznych, należy zrezygnować z uroczystości na cmentarzach w dniu 1 listopada, a zamiast tego zaprosić wiernych do udziału w liturgiach sprawowanych w ciągu dnia w świątyniach. U nas Msze św. w następną niedzielę odprawiane będą w porządku niedzielnym w parafii jak również na filiach. Po Mszy św. o godz. 11.30 nabożeństwo za zmarłych jak na cmentarzu. Podobnie po Mszach św. na filiach.

Jeśli zaś chodzi o spotkania grup i wspólnot parafialnych (tutaj także spotkania przygotowujące do sakramentów), Biskup Diecezjalny w/w zarządzeniu (punkt 6) ustalił, że zasadnym jest przeniesienie wszystkich spotkań grup i wspólnot parafialnych do kościołów. Jeśli, ze względu na zalecenia sanitarne, okazuje się to niemożliwe Biskup Edward Dajczak zachęca do organizowania spotkań on-line na platformach internetowych po to, aby nie tracić kontaktu z wiernymi, zwłaszcza z kandydatami do sakramentów. 

tj.

            W dzisiejszej prasie:

- Ukraińcy pracujący w Polsce są jedną z największych grup imigracyjnych w Europie. Jakie mają problemy?

- pokojowy Nobel dla Światowego Programu Żywnościowego przypomniał, że głód jest dziś największą hańbą ludzkości.

- mówił mi, że nie umiał zagrać Chrystusa. Teraz sam już widzi Boga. 19 października zmarł Wojciech Pszoniak.

 

Jak zwykle zachęcamy do dobrej lektury.

 

Zmieniony ( 24.10.2020. )