Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          

XXXII Niedziela Zwykła  (12 listopada 2017 r.)

 

         Promieniste zejście mężczyzn do koszalińskiej katedry.

Już po raz drugi przedstawiciele męskiej części naszej parafii wyruszają       w bardzo trudną nocną wędrówkę na uroczyste rozpoczęcie adwentu do koszalińskiej katedry.

Zejście rozpocznie się o godz. 19. 00 w dniu 02.12.2017, a zakończy o 5 00 rano 03.12.2017 w koszalińskiej Katedrze uroczystą mszą świętą pod przewodnictwem księdza biskupa.

Spotkanie organizacyjne obędzie się w dniu 15.11.2017  po mszy świętej wieczornej w Wieczerniku, dodatkowych informacji udziela Jan Rewkowski, kontakt na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła lub osobiście, serdecznie zapraszamy.

 

Męska Róża.

W naszej parafii istnieją Trzy Róże Żywego Różańca i formuje się czwarta, wyjątkowa, bo rzadko spotykana - męska. Do jej powołania potrzeba 20- stu odważnych i Maryi oddanych mężczyzn i młodzieńców, którzy poświęcą 5 min dziennie, bo tyle trzeba, aby odmówić jedną dziesiątkę różańca w wyznaczonej intencji. Jest nas już 13-tu, potrzeba jeszcze min 7-miu. Mocno wierzymy w to, że w całej naszej  parafii znajdzie się tych siedmiu wspaniałych i zaczniemy modlić się czwartą różą już od pierwszego czwartku grudnia.

Kontakt do Jana Rewkowskiego, który podjął się zorganizowania tego zacnego zadania, na tablicy ogłoszeń  w kruchcie kościoła lub osobiście.

 

         Próba chóru.   

Jak zwykle w środę próba chóru w Wieczerniku o godz. 19.00. Proszę o obecność wszystkich śpiewających.  

 

            Kandydaci do bierzmowania.

 Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy III gimnazjum i I ponadgimnazjalne grupy ks. Tomasza w sobotę 18.11 o godz. 11 w salce na plebanii

 

            Spotkanie modlitewne dla rodziców  dzieci I Komunijnych.

 Jako przygotowanie do kolejnego roku duszpasterskiego pt. „Jesteście napełnieni Duchem Świętym” zapraszamy na spotkanie o Duchu Świętym i walce duchowej prowadzone przez radomskiego egzorcystę i Koordynatora Odnowy, ks. Sławomira Płusę w Czaplinku 18.11.20.17 r., w sobotę, w ramach Szkoły Ducha Świętego. Więcej informacji na plakacie.

 

18.11.2017 w sobotę o godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie modlitewne z ks. Dariuszem.

 

W dzisiejszej prasie:

- aż trudno uwierzyć, że co roku 100 tyś. Wyznawców Chrystusa ginie z powodu wiary. Chrześcijanie są najbardziej narażeni na prześladowania, bo mają mocno wpisany w serca nakaz przebaczania. Przeciwnicy to wiedzą i dlatego tak łatwo zabijają. W innych religiach nakaz miłowania nieprzyjaciół prawie nie występuje. To się nie zdarza

- w Ploermel wszyscy wiedzą, że pomnik Jana Pawła II, zwieńczony krzyżem, przeszkadza tylko niewielkiej grupie osób. Czy jednak mieszkańcy tego francuskiego miasta są wystarczająca zdeterminowani, by go obronić? Dziennikarze „Gościa” przez trzy dni rozmawiali z jego mieszkańcami.

 

            Zachęcamy do bardzo dobrej lektury.

 

 

 

Zmieniony ( 11.11.2017. )