Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
     III Niedziela Zwykła   (25 stycznia 2015 r.)

 

 

 

Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła.

 

Caritas Parafii

 

Otrzymaliśmy następny transport jabłek. Panie z Caritas będą je rozprowadzać w poniedziałek od godz. 10.00  w salce Caritas. Prosimy wziąć ze sobą dowody osobiste.

 

 

            Nowenny. Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Po adwentowej i kolędowej przerwie wracamy do nowenn i adoracji Najświętszego Sakramentu. W środę o 17.30 do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek adoracja od 17.00. W piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego.

 

            Zakończenie kolędy.

 

W poniedziałek kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Od godz. 15.00 Ks. Tomasz odwiedzi mieszkańców ul. Szpitalnej, a ks. proboszcz tych mieszkańców, którzy nie mogli być obecni w zaplanowanym terminie, oczywiście po uprzednim zgłoszeniu w kancelarii czy też w kościele. Bardzo dziękujemy za serdeczne i miłe przyjęcie.

 

            Prasa katolicka.

 

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego”:

- czym jest i jak działa tzw. Pigułka „dzień po”, o której zrobiło się głośno za sprawą Ministerstwa Zdrowia, które planuje dopuścić ją do sprzedaży bez recepty

- jeszcze nigdy w historii tyle osób nie uczestniczyło w jednaj Mszy św. w Eucharystii odprawianej przez papieża Franciszka na Filipinach modliło się ponad 6 milionów ludzi – wśród nich byli dziennikarze „Gościa Niedzielnego”

- dodatek specjalny o tragicznej i do tej pory mało znanej historii mieszkańców Górnego Śląska – zaraz po wojnie Sowieci wywieźli na Wschód kilkadziesiąt tysięcy Górnoślązaków.

 

 Jak zwykle zachęcamy do dobrej lektury.

 

           

     

Zmieniony ( 25.01.2015. )