Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          

Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (17 maja 2015 r. )

1.Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

 

2. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w Dzień Zielonych Świąt. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy także nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się licznie w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

           

Ks. Bogusław.

3. Zbiórka kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godz. 17.00 w kościele, a ministrantów o godz. 18.45 w wieczerniku

4. Zapraszamy na mszę św. i nabożeństwo w intencji uzdrowienia w naszym kościele we wtorek (19.05.) o godz. 18.00.

5. Dzieci zachęcamy do wspólnego śpiewu w scholi dziecięcej w piątek o godz. 16.00 w wieczerniku.

6. Ks. Bogusław zaprasza młodzież na spotkanie Ruchu Światło – Życie (tzw. oazy) w piątek o godz. 19.30.

 

Chór parafialny.                                                                                              W środę o godz. 19.00 próba chóru w wieczerniku.  Jak zwykle serdecznie zapraszamy wszystkich śpiewających.

 

Przygotowujący się do bierzmowania. Krąg Biblijny.

Uczniowie klas II gimnazjum pragnący przystąpić do sakramentu bierzmowania zgłoszą się do Ks. Tomasza Staszkiewicza w celu zapisania się do grup przygotowujących do tego sakramentu. Prosimy zgłosić się wraz z rodzicami z deklaracją kandydata do bierzmowania na rozmowę, najlepiej  w czwartek od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej. Deklarację można otrzymać u pani katechetki Eweliny Santysiak.

W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na plebanii.

 

Zaproszenie na pielgrzymkę.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Częstochowy i Krakowa.  Wyjazd w dniu 04 czerwca o godz. 21.00, powrót dnia 07 czerwca br. Przewidywany koszt – 170 zł od osoby. Kontakt p. Beata Stanisławska.

 

Prasa katolicka.      

W dzisiejszym „Gościu”:

- O niezwykłym filmie „Apartament”, który właśnie wchodzi do kin. Folm, opowiadający o św. Janie Pawle II, zrealizowany został z nieznanych materiałów, w co trudno uwierzyć, bo przecież o polskim papieżu zrobiono setki filmów. „Apartament” pokazuje Jana Pawła II, jakiego jeszcze na ekranie nie oglądaliśmy.

- o współczesnych Żydach, którzy w Jezusie uznali oczekiwanego Mesjasza. Według szacunków może być ich nawet półtora miliona.

Zachęcamy do lektury.

     

Zmieniony ( 16.05.2015. )