Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.02.2008.

II Niedziela Zwykła   (15 stycznia 2017 r.)

Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Od 18 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.

Koncert kolęd.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru. Przy organach pan prof. Bogdan Narloch. Serdecznie zapraszamy.

Dzień Babci i Dziadka.

W sobotę 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a zaraz w niedzielę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

Prasa katolicka.

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego”;

- Utworzenie Polskiej Grupy Górniczej okazało się udanym posunięciem. Jednak dopiero ten rok zadecyduje, czy górnictwo stanie na własnych nogach.

- Daniel R. zginął w sylwestrową noc od ciosów nożem pod barem z kebabami w centrum Ełku. Miał 21 lat. Kilkanaście godzin później w miejscu jego śmierci wybuchły zamieszki. Tłum zdemolował kebab, a później zaatakował policjantów.

- Separatyści przy pomocy Rosji oderwali Donbas od Ukrainy, ale normalnego życia tam nie zorganizowali.

- Z Białego Domu odchodzi laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Zostawia Amerykę i świat w stanie wyjątkowego niepokoju. W artykule „Świat po Obamie.”

Jak zwykle zachęcamy do dobrej lektury.

Kolęda w tym tygodniu (załącznik)

KOLĘDA 16 – 21.O1. 2017

Poniedziałek -  16 stycznia (g. 15.00)

Fabryczna