Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.02.2008.

Niedziela Najświętszej Trójcy (07 czerwca 2020 r.)

Uroczystość Bożego  Ciała.

“Lud chrześcijański składa z pobożnością publiczne świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na drogi w uroczystych procesjach ze śpiewem, zwłaszcza w Uroczystość Bożego Ciała”. W czwartek przeżywamy tę Uroczystość.

Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 10.00. Nie będzie  Mszy św. o godz. 18.00

Na filiach:

w Poroście i Goździe o godz. 9.00 - bez procesji

w Kurowie i Chmielnie o godz. 13.00 z procesją - w Kurowie Msza św. Odpustowa

Wyjątkowo w tym roku w Bobolicach ze względu na obiektywne trudności związane z organizacją procesji poszczególne stacje odprawimy tutaj w kościele. Wszyscy więc obecni na Mszy św. o godz. 10.00 pozostaną na swoich miejscach.

Przez oktawę Bożego Ciała codziennie procesje dookoła kościoła po Mszy św. wieczornej.

Prasa katolicka

W dzisiejszym „Gościu”:

- duchowa procesja Bożego Ciała z „Gościem Niedzielnym.”

- rozmowa z przewodniczącym Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim na temat perspektyw pogłębienia wiary w dobie pandemii oraz o błędach w reagowaniu na pedofilię.

- refleksja nad modelem prezydentury w Polsce.

- Chińczycy nie tworzą tylko przeciwwagi dla USA. Chcą zastąpić Stany Zjednoczone w roli światowego hegemona.

Zachęcamy jak zwykle do dobrej lektury.

Zmieniony ( 06.06.2020. )