Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.02.2008.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – (20 maja 2018 r.)

Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Dzisiaj w Kurowie dzieci klasy III po raz pierwszy przystąpią do Komunii św. Modlitwą całej parafii ogarniamy ich wszystkich, także ich rodziny.

Maryja, Matką Kościoła.

Jutro Kościół obchodzi święto Maryi, Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie wraz z Apostołami na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą zaczęli głosić Ewangelię.

Próba chóru.

W środę próba chóru w salce katechetycznej o godz. 19.00. Ćwiczymy przed Uroczystością Bożego Ciała.

Rocznica I Komunii św.

Rocznica dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę 27.05. o godz. 11.30.

Próba dzieci rocznicowych we wtorek o godz. 16.00 oraz w sobotę o godz. 9.00.

Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców w sobotę o godz. 10.00.

Prasa katolicka.

W dzisiejszym „Gościu”:

- „Bóg umarł, Mark umarł, a ja nie czuję się najlepiej”. To zdanie Woodyego Allena trafnie opisuje kondycję Zachodu, twierdzi francuska filozof Chantal Delsol.

śEuropa miota się dziś między dumą i pogardą wobec własnej tradycji i kultury.  Dokąd zaprowadzi programowe odcinanie się od chrześcijańskich źródeł?- w artykule „Dokąd zmierza Europa”.

- wojna na wschodzie Ukrainy wchodzi w nową fazę. To zmiana nazwy czy eskalacja działań bojowych? – w „Donbasie bez zmian”

- o tym jak sobie radzą chrześcijanie w Nepalu.

Zachęcamy do lektury.

Zmieniony ( 19.05.2018. )