Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
     VII Niedziela Zwykła   (23 lutego 2020 r.)

Wielki Post.                                                                                                                                        

 W tym tygodniu, 26 lutego przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

            W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły ilościowy. Post ilościowy polega na jednym posiłku dziennie do syta, wolno jednak przyjąć trochę pokarmu rano i wieczorem, zachowując co do ilości zwyczaje miejscowe. Środą Popielcową rozpoczynamy także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

            Msze św. w tym dniu w parafii o godz. 8.00 i 18.00

            Na filiach:

W Chmielnie i Poroście - godz. 15.30

            W Kurowie i Goździe    - godz. 17.00

 

Nabożeństwa Pasyjne.                                                                                       

W piątek Droga krzyżowa dla dzieci o 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych  i młodzieży o 17.30.   W niedzielę “Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Wszystkich Parafian gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tych uświęconych tradycją nabożeństwach. Niech one pomogą nam wgłębić się w tajemnicę Męki Pańskiej. Rekolekcje Wielkopostne w tym roku planujemy od Piątej Niedzieli Wielkiego Postu, tzn. od 29 marca.

           

Misterium Męki Pańskiej.       

Organizowany jest wyjazd do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej w dniu 28.03. 2020 (sobota). Koszt wyjazdu 30 zł od osoby. Zapisy przyjmuje Ks. Tomasz.

 

         Bierzmowanie.

Spotkania kandydatów do bierzmowania, którzy przystąpią do tego sakramentu 09.03.br w piątek 28.02. i w sobotę 29.02. po mszy św. wieczornej o godz. 18.30.                                                                                                            

W prasie:   

- codziennie przeciętny Kowalski jest bombardowany 34 gigabajtami danych, czyli odpowiednikiem stu tysięcy słów. Jak wytrzymać informacyjne tsunami?

- o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji.

- w ciągu najbliższych tygodni Europa może stanąć przez takim kryzysem migracyjnym, przy którym ostatnia fala uchodźców wyda się niewinną próbą.

 

Miesięcznik rodzin katolickich „Arka” opowiada o św. Józefie, Mężu Sprawiedliwym.                                                                                                                     Zachęcamy jak zwykle do dobrej lektury.

Zmieniony ( 22.02.2020. )