Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.02.2008.

XXIX Niedziela Zwykła  (19 października 2014 r.)

Z racji „Dnia Papieskiego” na potrzeby Fundacji Nowego Tysiąclecia przekazaliśmy 1555 zł 80 gr. Za dar serca serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Z Ewangelią do narodów”. Szczególny czas by pamiętać o tych, którzy poza granicami swojej ojczyzny głoszą Chrystusa.

Dla potrzeb statystycznych kościoła liczymy dzisiaj wiernych.

Nabożeństwa różańcowe.

Różaniec codziennie  pół godziny przed wieczorną Mszą św. We wtorki i czwartki różaniec poprowadzą dzieci i młodzież w środę Panie z  Żywego Różańca.

Kandydaci na ministrantów

Chłopców z klas podstawowych, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu ks. Bogusław zaprasza na spotkanie kandydatów w poniedziałek o godz. 16.30 do kościoła.

Próba chóru.

Jak zwykle w środę próba chóru w Wieczerniku o godz. 19.00. Proszę o obecność wszystkich śpiewających..

Krąg Biblijny.

Krąg Biblijny w czwartek po Mszy św.  wieczornej.

Schola dziecięca.

Dzieci zachęcamy do wspólnego śpiewu w scholi dziecięcej w piątek o godz. 16.00 w wieczerniku

Rocznica Poświęcenia Katedry.

W święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Koszalinie chcemy Panu Bogu dziękować za świątynie swojego ciała. Stąd zapraszamy na pierwsze nabożeństwo uwielbienia Pana Jezusa i modlitw w intencji uzdrowienia w sobotę o godz. 18.00: Msza św., prowadzona adoracja oraz modlitwy wstawiennicze. Więcej informacji na karteczkach z tyłu kościoła.

Kandydaci do bierzmowania.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy III gimnazjum i  I klasy ponadgimnazjalne za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Obecność obowiązkowa

W następną niedzielę o godz. 10.30 w pierwszym programie  telewizji regionalnej historia naszego kościoła. Program będzie powtórzony we wtorek o godz. 17.30

W dzisiejszej prasie:

- Życie beatyfikowanego dzisiaj w Rzymie Pawła VI obfitowało w wiele dramatycznych wydarzeń, ale największa krytyka i związane z nią cierpienie spotkało błogosławionego za podpisanie encykliki „Humanae vitae.  Papież wielokrotnie przestrzegał przed różnymi zagrożeniami ówczesnej epoki. Szczególnie tymi, które uderzały w rodzinę i fundamenty cywilizacji życia.

- rozmowa z Mary Wagner, mądrą i odważną Kanadyjką, która w więzieniu spędziła 22 miesiące tylko za to, że próbowała ratować nienarodzone dzieci.

Zmieniony ( 18.10.2014. )