Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
     IV Niedziela Wielkiego Postu  (26 marca 2016 r.)

 

         Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.

Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta w ten piątek (31 marca) po mszy św. wieczornej, więc ok. godz. 18.30. Zacznie się w kościele, a następnie udamy się ulicami: Seligera, Reymonta, Reja, Mickiewicza, Warszawską, Reymonta, Seligera. Nie będzie Dróg Krzyżowych o godz. 17.00 i 17.30.

 

         Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Jak już wcześniej ogłaszaliśmy organizujemy dla wszystkich chętnych  BOBOLICKĄ EKSTREMALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ. Odbędzie się ona z 07 na 08 kwietnia, dzień po zakończeniu parafialnych rekolekcji wielkopostnych, a jej główne przesłanie, to „modlitwa  w  intencji powrotu  Europy  do  chrześcijańskich  korzeni wartości  oraz  za  prześladowanych chrześcijan  na  całym  świecie. Planowana godzina rozpoczęcia, to 20.00 wieczorem, a zakończenie ok. godziny 7.00 rano następnego dnia, czternastą stacją pod figurką przed kościołem.

Długość trasy to 32 km, ok. 11 godzin marszu, bez dłuższych przerw, tylko  będą postoje na 14 rozważań kolejnych stacji, które, jak też całą drogę krzyżową, poprowadzi ks. Tomasz. Trasa będzie przebiegała głównie drogą asfaltową, tylko ostatnie 7 km przez las i utwardzoną nawierzchnią ulicy Spacerowej. Już w tej chwili zgłosiło się ponad 40 osób. Dalsze zgłoszenia prosimy kierować do p. Janka Rewkowskiego. Telefon na plakacie w kruchcie kościoła jak również na naszej stronie

 

            Rekolekcje Wielkopostne.

Od następnej niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Niech wszyscy tak zaplanują sobie ten tydzień aby nie brakło czasu na duchowne ćwiczenia i  spowiedź przed Wielkanocą. Program rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła jak również na naszej stronie internetowej. W następną niedzielę mieszkańców Porostu zapraszamy na Mszę św. pół godziny wcześniej, a więc na 8.30. Rekolekcje w tym roku poprowadzą ojcowie Kapucyni z Wałcza.

 

         Spotkanie przed I Komunią św.

Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek o godz. 16.00, a spotkanie dla nich i ich rodziców w przyszłą niedzielę (2 kwietnia) o godz. 11.30 w kościele w Bobolicach.

 

         Paschaliki wielkanocne.

Po każdej Mszy św. Panie z Caritas Parafii rozprowadzać będą paschaliki wielkanocne.

 

                Prasa katolicka.

Dzisiaj w „Gościu”

- pierwszorzędnym celem Kościoła jest walka o zbawienie ludzi, a nie naprawianie świata – kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji.

- dziennikarze „Gościa” odwiedzili muzułmańską dzielnicę Molenbeek w Brukseli: szczególnie smutny widok przedstawia opustoszały kościół katolicki, który stoi w centrum dzielnicy.

- joga to nie są zajęcia gimnastyczne – ważny tekst, który rozwiewa wątpliwości dotyczące złego wpływu uprawiania jogi.

 

Zachęcamy do lektury.

Zmieniony ( 25.03.2017. )