Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
16.02.2008.

XXXIII Niedziela Zwykła  (18 listopada 2018 r.)

Caritas Parafii

Dzień 18 listopada został ogłoszony przez Papieża Franciszka Dniem Miłosierdzia. W związku z tym, po każdej Mszy św. panie z naszej Caritas będą rozdawały „torby miłosierdzia”. Wzorem lat ubiegłych prosimy osoby zainteresowane naszą akcją „świąteczna paczka” o wzięcie udziału w tym szczytnym celu. Zawartość toreb zostanie podzielona i dostarczona osobom biednym, chorym lub samotnym z okazji świąt Bożego Narodzenia. Wypełnione paczki prosimy składać do salki Caritas najpóźniej do dnia 10 grudnia br. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Do nabycia także kalendarze diecezjalne w cenie 10 zł.

Próba chóru.

Jak zwykle w środę próba chóru w Wieczerniku o godz. 19.00. Zapraszam wszystkich śpiewających.

Rodziny Szensztackie.

Spotkanie Rodzin Szensztackich w dniu 21 listopada (środa) po Mszy św. wieczornej.

Przed bierzmowaniem.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania III klasy gimnazjum i VIII klasa szkoła podstawowa, grupy ks. Tomasza w sobotę 24.11  o godz. 11.00.

Zejście mężczyzn do katedry.

Już po raz trzeci przedstawiciele męskiej części naszej parafii wyruszają w bardzo trudną nocną wędrówkę na uroczyste rozpoczęcie adwentu do koszalińskiej Katedry. Jest to bardzo trudne wyzwanie, nawet dla tych najbardziej ekstremalnych facetów, ponieważ jest to wędrówka zimną grudniową nocą, przez ponad 10 godz. na dystansie 40 km. Nasze zejście jest najdłuższe i najbardziej niebezpieczne ze wszystkich tras, ponieważ idziemy krajową 11. Dwa lata temu szło nas 8, w zeszłym roku już 14, mamy nadzieję, ze  w tym roku dołączą do nas kolejni odważni, a zwłaszcza, że rozszerzamy nasze zaproszenia do parafii w Drzewianach, Kłaninie i Szczecinku. Zejście rozpocznie się o godz. 17.00 w dniu 01.12.2018, a zakończy o 5. 00 rano 02.12.2018 w koszalińskiej Katedrze uroczystą mszą świętą pod przewodnictwem księdza biskupa. W tym roku Katedra będzie otwarta już o 24, ponieważ od tej godziny będzie adoracja i możliwość spowiedzi. Spotkanie organizacyjne obędzie się w dniu 21.11.2018 o godz. 17.00 w Wieczerniku, dodatkowych informacji udziela Jan Rewkowski, kontakt na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła lub osobiście, serdecznie zapraszamy.

Przebudowa głównego wejścia do kościoła.

Ze względu na osoby niepełnosprawne postanowiliśmy przebudować główne wejście do kościoła. Istniejące dwa stopnie schodów zastąpi łagodny wjazd przystosowany także dla wózków. Przez kilka dni będziemy korzystać z bocznego wejścia. Za utrudnienia przepraszamy.

W dzisiejszej prasie:

- Bóg zaprasza nas do współpracy, mimo naszych słabości i grzechów. Jak zrozumieć, że On nas kocha takimi jakimi jesteśmy?

- trwa dramatyczna walka o ocalenie jednego z najstarszych gdańskich kościołów, któremu może grozić zawalenia.

- jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość.

Zmieniony ( 17.11.2018. )