Strona główna arrow Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
16.02.2008.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          

XXIII Niedziela Zwykła  (07 września 2014 r.)

       

          Dalsze zmiany personalne.

Biskup diecezjalny Edward Dajczak odwołał ks. Henryka Koskę.  W dekrecie Ks. Biskup napisał m.in. „Mając na uwadze stan zdrowia Wielebnego Księdza, niniejszym z dniem 4 września 2014 r. zwalniam Go z posługi duszpasterskiej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bobolicach i jednocześnie udzielam Księdzu urlopu zdrowotnego oraz nakazuję podjęcie stosownego leczenia w ośrodku specjalistycznym.” Ks. Henryka zastąpi Ks. Tomasz  Staszkiewicz z Szydłowa k. Piły.

 

        Spotkanie z ministrantami.

Spotkanie ministrantów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Wieczerniku.

 

          Odnowa w Duchu Świętym

Zapraszamy na spotkanie nowo tworzącej się grupy Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po mszy św. wieczornej w Wieczerniku.

 

         Msze św.  w ciągu tygodnia.

W dni powszednie Msze św.  odprawiamy o godz. 7.00 i 18.00.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Mszą św.

W piątek do Miłosierdzia Bożego.

 

            Pielgrzymka do Skrzatusza.

Ponownie zapraszamy na kolejne Diecezjalne Spotkanie Młodych, które odbędzie się 20 września w Skrzatuszu. Jezus = Życie, to myśl przewodnia tegorocznego spotkania młodych. Organizujemy wyjazd na to czuwanie. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Bogusławem, który tę pielgrzymkę organizuje.   

 

         Taca na Skrzatusz.

W następną niedzielę taca zbierana podczas Mszy Św. będzie przeznaczona na dalsze prace przy naszym diecezjalnym Sanktuarium MB Bolesnej w Skrzatuszu. Za składane ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

 

Prasa katolicka.

W dzisiejszej prasie:

- Konstytucja RP gwarantuje wierzącym pełne prawo obecności w życiu publicznym i kształtowania oblicza Polski.

- Minęła 10 rocznica najbardziej krwawego ataku terrorystycznego w dziejach Europy – artykuł p.t. „Długi cień Biesłanu”

- Jan Matejko rysował władców tak sugestywnie, że dziś nie potrafimy ich sobie wyobrazić inaczej – ciekawy artykuł pt. „Wąsy Chrobrego”. Tematem numeru miesięcznika rodzin katolickich „Arka” jest  Matka Boża Bolesna.

 

Zachęcamy do lektury.

Jak już wcześniej informowaliśmy, wydanie "Gościa Niedzielnego", które ukaże się 14 września (nr 37) będzie wyjątkowe. Okładka całej gazety będzie diecezjalna. Również oprócz płyty z "Dzienniczkiem", która będzie w całej Polsce, w naszej diecezji dodatkowo do gazety dołączona będzie płyta z materiałami filmowymi o Skrzatuszu (przypomnienie wydarzeń zeszłorocznego jubileuszu - autorstwa Dobrych Mediów). W dodatku diecezjalnym będą też artykuły dotyczące Skrzatusza (prezentacja albumu o Skrzatuszu, zaproszenie na uroczystości).

 W związku z tym nr 37 "Gościa Niedzielnego" będzie miał większy nakład. Z pewnością zainteresowanie czytelników będzie większe niż zazwyczaj.

           


 

 

     

Zmieniony ( 06.09.2014. )