Pierwszy koncert w tym roku

Pierwszy Koncert w bobolickim kościele

„Ludzie, ale was jest”- powiedział Maciej Zakościelny przedzierając się przez orkiestrę do swojego pulpitu. Rzeczywiście przyznać trzeba, że publiczność bobolicka (i nie tylko) dopisała.

W pierwszej części organowej wystąpił słowacki organista i kompozytor Stanislaw Surin. Zagrał kilka swoich utworów a także sonatę c-moll op. 65 nr 2 Felixa Mendelsssohn-Bartholdyego.

Preludium, fuga i wariacje h-moll Cesara Franca zakończyły program organowy.

W drugiej części gościliśmy Macieja Zakościelnego, który pięknie grał na skrzypcach i dzielił się słowem korzystając  z „bajek” ks, Mieczysława Malińskiego. Towarzyszył mu sławny klarnecista i dyrygent Roman Widaszek oraz orkiestra Filharmonii Koszalińskiej.

Zagrali szereg utworów z muzyki filmowej ubogacając je dialogami, czasem nawet trochę uszczypliwymi ku radości zgromadzonych. Wszystkim się koncert bardzo podobał i przeżyliśmy wspaniałe chwile.