Renowacja kościoła filialnego pw. św. Jana Chrzciciela w Chmielnie.

Od momentu wpisania kościoła w Chmielnie do rejestru zabytków musimy korzystać z pozwoleń na jakąkolwiek pracę przy kościele od konserwatora zabytków. Jak już Pastwo wiecie, wcześniej  odrestaurowane zostały organy Sauera, dzięki wielkiemu zaangażowaniu prof. Bogdana Narlocha i organmistrza Bronisława Urbańskiego. Jak na tak mały kościół to te pięciogłosowe organy brzmią znakomicie. Od  początku lipca przy polichromii w kościele pracuje siedem studentek z Uniwersytetu im Mikołaja Kopernika  w Toruniu. Odbywają konserwatorską praktykę pod przewodnictwem p. dr Bożeny Fausek i jej męża Marcina Fauska. Prace będą trwały kilka lat i zostaną podzielone na etapy. W tym roku zajmują się odnowieniem prezbiterium.