Niedziela Zesłania Ducha Świętego – (19 maja 2024 r.)

Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

Maryja, Matką Kościoła.  Bierzmowanie w parafii.

Jutro Kościół obchodzi święto Maryi, Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie wraz z Apostołami na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą zaczęli głosić Ewangelię.

Także jutro  na Mszy św. o godz. 17.00 z rąk ks. Bpa Edwarda Dajczaka nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania.

Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych.

W czwartek o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji osób niepełnosprawnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Rocznica I Komunii św..

W następną niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie dzieci rocznicowe. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

Prasa katolicka.

W dzisiejszym „Gościu”:

– Rada Europejska zdecyduje, czy zaakceptuje plan migracyjny. Zakłada on stały mechanizm relokacji migrantów do wszystkich krajów unijnych. Polska i Węgry są temu przeciwne, ale decyzja zapadnie większością głosów.

–   kim byli księża, którzy wspierali Polaków w 1944 roku we Włoszech?

–  odszedł jeden z liderów „Skaldów”, ale oni nie przestaną dalej grać.

Zachęcamy do lektury.