VI Niedziela Wielkanocna (05 maja 2024 r.)

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. książeczki do nabożeństwa. Od poniedziałku zapraszam wszystkie dzieci na próby o godz. 16.00.

I Komunia. Kancelaria w sobotę.

W następną niedzielę o godz. 10.00 dzieci przystąpią do I Komunii św. Następna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00.

Przygotowujemy naszą świątynię na te uroczystości i zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży na jej sprzątanie w środę (08 maja) po Mszy św. wieczornej.

W sobotę spowiedź dla dzieci i rodziców od godz. 10.00.  Ze względu na spowiedź, kancelaria w sobotę będzie nieczynna.

Bierzmowanie.

W poniedziałek (20 maja) bierzmowanie w naszej parafii o godz. 17.00. W tę sobotę młodzież przygotowująca się do bierzmowania spotka się w kościele o godz. 12.00 na generalnej próbie.

W tym tygodniu uroczystość św. Stanisława w środę. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha św. Następna niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Prasa katolicka.

Zachęcamy do nabycia i lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym „Gościu”:

– co widzi paulin, stając w dzień świąteczny na wałach Jasnej Góry?

– skąd się wzięła i jak zmieniała się kolorystyka naszej flagi  narodowej?

– 170 obiektów, ponad 2 tyś. okien mierzonych w milimetrach, lata poszukiwań i 2300 godzin benedyktyńskiej pracy manualnej. Miniaturowe dzieło zachwyciło oglądających. Praca pana Edwarda Nawrockiego została zaprezentowana z okazji 684 urodzin Bobolic. Polecamy także artykuł na ten temat w dzisiejszym „Gościu”. Cieszmy się i bądźmy dumni z faktu,  że mamy takich zdolnych i pracowitych ludzi w naszym mieście.