Strona główna
PIELGRZYMKA 2010 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
29.07.2010.

KIERUNEK: JASNA GÓRApielgrzymi po Mszy ruszają dalej

 Tradycyjnie już, pielgrzymi zmierzający pieszo na Jasną Górę, zawitali do naszej parafii. Do Bobolic weszli po południu 28 lipca. Niektórzy (także z Bobolic) swoje pielgrzymowanie rozpoczęli od Ustki, inni dołączali po drodze. 13 sierpnia pokłonią się Maryi w Jasnogórskim Sanktuarium. „Zielona grupa – 6” liczy w tym roku ok. 50 osób ( w tym ok. 8 osób z naszej parafii). Prowadzi ją ks. Marcin Kościński.  

wieczorna adoracjaPo przyjściu do Bobolic pielgrzymi weszli do kościoła, by podziękować Bogu – także za deszcz, w którym szli. Jak zwykle czekali na nich nasi parafianie, by przyjąć ich pod swój dach. Z powodu deszczowej pogody nie wypalił zaplanowany wcześniej mecz, dlatego wszyscy zgromadzili się znowu o godz. 20.00 w bobolickiej świątyni, by podczas adoracji uczyć się na nowo bycia świadkiem Miłości, zgodnie z hasłem tej XXVIII pielgrzymki: „Poznaj swój PIN, aby być świadkiem Miłości”. Zmęczeni, ale skupieni pielgrzymi modlili się śpiewem, rozważaniami i ciszą.

 zmęczeni ale rozmodleni

 

 

 podczas adoracji

 

 

 

 

w pielgrzymkowej przychodni

 

 

 

Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego przyszedł czas na zajęcie się swoim ciałem. Dlatego sala „Wieczernika” zamieniła się w swoistą pielgrzymkową przychodnię, w której między innymi przebijano na stopach pęcherze – ślady pielgrzymkowego trudu. Potem wszyscy rozeszli się na zasłużony odpoczynek.

 

pęcherze na stopach - bolesna sprawa

 

 Z pewnością podczas pielgrzymki niemałym wyrzeczeniem jest poranne wstawanie. Mimo to, wszyscy wzięli udział we Mszy świętej. Ksiądz Marcin podziękował wszystkim parafianom za gościnność i zachęcił do duchowego pielgrzymowania poprzez przynależność do tzw. „Złotej Grupy”, której członkowie będą codziennie modlić się za zmierzających na Jasną Górę i w miarę możliwości uczestniczyć codziennie we Mszy świętej.

O godz. 8.00 pielgrzymi ruszyli w dalszą drogę. Następny nocleg w Barwicach. 1 sierpnia wszystkie grupy z naszej diecezji spotkają się w Skrzatuszu i stamtąd już razem będą zmierzać ku Jasnogórskiej Pani.

 

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »