Strona główna
ODPUST W KOŚCIELE PARAFIALNYM Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
22.08.2010.

NIE TYLKO POBOŻNIE, ALE I KULTURALNIEo. Piotr tradycyjnie święci pierwociny plonów

 14 sierpnia 2010 r. – w Wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP oraz w III rocznicę konsekracji naszej bobolickiej świątyni rozpoczęliśmy świętowanie odpustu. Uroczystą Mszę świętą celebrował O. Karol Knap – kapucyn, który obecnie  pełni swoją posługę we Francji.  Poświecenie pierwocin z plonów i tradycyjna procesja z Panem Jezusem wokół kościoła była ukoronowaniem tego świętowania.

procesja wokół kościołaW liturgię zaangażowały się osoby związane z życiem parafii. Zarówno jedno z czytań, jak i procesję z darami objęły Panie z Żywego Różańca. Przełożona bobolickich Pallotynek - Siostra Renata również czytała słowo Boże.

Komentarz podczas procesji z darami przygotowała Pani Ania Miksza – należąca do kręgu Biblijnego. Liturgię uświetniał parafialny chór i uroczysta oprawa służby liturgicznej.

 

 

Odpustowi towarzyszyły imprezy kulturalne.

Jarek Ułanowski trzyma projekt przed swoim dziełem graffiti

 

 Na uwagę zasługuje Jarmark Rzemiosł Dawnych, a także po raz pierwszy zorganizowany Festiwal Graffiti. Inicjatywa tego festiwalu wypłynęła od trójki chłopaków: Jarka Ułanowskiego (starszy ministrant), Kamila Nawrockiego i Jakuba Dominikowskiego. Twórcy graffiti przybyli do nas z różnych stron Polski: Środa Wielkopolska Poznań Szczecinek, Koszalin, a nawet była jedna osoba z Berlina i oczywiście z Bobolic.

 Mariola Kuniszewska podczas swojego występu

 

Oprócz zespołów ludowych w oprawę muzyczną zaangażowali się także młodzi ludzie. Fenomenalny śpiew gimnazjalistki Marioli Kuniszewskiej nagradzany był niejeden raz brawami.

 Wieczorem natomiast boboliczanie mieli okazję przeżyć koncert znanego wykonawcy Janusza Laskowskiego.

 Jarmark - rękodzieła ludowe

 Jarmark - odlewy z cyny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Natomiast 15 sierpnia – w niedzielny wieczór parafianie mogli zobaczyć premierę zapowiadanego od dawna drugiego z udziałem naszej młodzieży filmu fabularnego „IN HOC SIGNO VINCES”   (łac. w tym znaku zwyciężysz). Seans trwał półgodziny, a po jego zakończeniu i długich brawach głos zabrała Pani Mieczysława Brzoza – Zastępca Burmistrza, która poprosiła grających o wyjście na środek. Pod ich adresem skierowała w imieniu wszystkich widzów słowa uznania.

 

 

 

 

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »