Strona główna
3 Maja Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
08.05.2011.

 

 

 Maja w Bobolicach

 

„Tyś wielką chlubą naszego narodu”.

 

 

Dzień 3 maja w Polsce obchodzony jest jak o dzień Konstytucji 3 Maja. Było to wielkie wydarzenia dla narodu Polskiego po I rozbiorze Polski. Ale także dziś dla nas.

W Kościele w Polsce, ten dzień jest Uroczystością Matki Bożej Królowej Polski. 1 kwietnia 1656 r. we Lwowie król Jan Kazimierz ogłosił Maryję Królową Polski i od tego czasu Matka Boża w szczególny sposób opiekuje sie naszym narodem i nami.

W Bobolicach tego dnia organizowana jest procesja na górę Krzyża pamięci.  Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszyliśmy, by modlić się w intencji zmarłych. W pięciu stacjach modliliśmy się za kapłanów, tych, którzy zginęli na wojnach, krewnych, parafian, wszystkich zmarłych. To również Matka Boża pomaga nam i naszym zmarłym dojść do mieszkania w niebie. Dlatego właśnie w dniu 3 maja procesja na górę w Uroczystość Królowej Polski.

Na górze uczennice gimnazjum Publicznego w Bobolicach przypomniały krótko historię święta Konstytucji 3 Maja.

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »