Strona główna
I Komunia św. w Kurowie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
22.05.2011.

I Komunia św. w Kurowie 15 maja 2011 r.

 

Maj to miesiąc w którym w szczególny sposób czcimy Matkę Bożą. Ona jest naszą opiekunką i orędowniczką jak modlimy się w modlitwie „Pod Twoją obronę…” Ale to też miesiąc, w którym wiele parafii uroczyście świętuje I Komunię św.  

Dnia 8 maja 2011 r. ks. proboszcz Ryszard Baran udzielił 49 dzieciom z naszej parafii I Komunii św. w kościele w Bobolicach.

Tydzień później, w niedzielę „Dobrego Pasterza”, znów w naszej parafii zagościła radość. W kościele filialnym pw. Bożego Ciała w Kurowie 15 maja 2011 r. o godz. 10.00 Ks. Proboszcz tym razem 16 dzieciom udzielił I Komunii św. Dla dzieci i dla ks. Mariusza czas przygotowań był długi (tak sie wydawało na początku roku szkolnego). Ale szybko minął. I można było spotkać się w Kurowie na tej uroczystej Mszy św. Dzieci prosiły o błogosławieństwo swoich rodziców. Przynosiły dary do ołtarza, modliły się modlitwą wiernych. Ale też dziękowały Panu Jezusowi za ten dzień, a także księżom, rodzicom i wszystkim zebranym.

Również nie zabrakło dzieci w białym tygodniu. Sumiennie przychodziły by wspólnie modlić się i co najważniejsze przyjąć Jezusa do swojego serca.

A oto dzieci, które tego dnia w Kurowie przyjęły I Komunię św. :

Aleksander Barczyński

Wiktoria Cudziło

Maciej Połchowski

Sandra Wierzbicka

Michał Barczyński

Dominik Bartoszek

Michał Radtke

Kacper Karbowski

Kornel Karbowski

Dawid Nowocień

Kinga Olejarz

Klaudia Pałasińska

Tomasz Szeląg

Patrycja Kuczyńska

Klaudia Choruży

Patryk Pawlik

 

 (fotografie: p. Aleksander Andrzejewski)

Zmieniony ( 25.05.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »