I Komunia św. w Kurowie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
22.05.2011.

I Komunia św. w Kurowie 15 maja 2011 r.

Maj to miesiąc w którym w szczególny sposób czcimy Matkę Bożą. Ona jest naszą opiekunką i orędowniczką jak modlimy się w modlitwie „Pod Twoją obronę…” Ale to też miesiąc, w którym wiele parafii uroczyście świętuje I Komunię św.

Dnia 8 maja 2011 r. ks. proboszcz Ryszard Baran udzielił 49 dzieciom z naszej parafii I Komunii św. w kościele w Bobolicach.

Tydzień później, w niedzielę „Dobrego Pasterza”, znów w naszej parafii zagościła radość. W kościele filialnym pw. Bożego Ciała w Kurowie 15 maja 2011 r. o godz. 10.00 Ks. Proboszcz tym razem 16 dzieciom udzielił I Komunii św. Dla dzieci i dla ks. Mariusza czas przygotowań był długi (tak sie wydawało na początku roku szkolnego). Ale szybko minął. I można było spotkać się w Kurowie na tej uroczystej Mszy św. Dzieci prosiły o błogosławieństwo swoich rodziców. Przynosiły dary do ołtarza, modliły się modlitwą wiernych. Ale też dziękowały Panu Jezusowi za ten dzień, a także księżom, rodzicom i wszystkim zebranym.

Również nie zabrakło dzieci w białym tygodniu. Sumiennie przychodziły by wspólnie modlić się i co najważniejsze przyjąć Jezusa do swojego serca.

A oto dzieci, które tego dnia w Kurowie przyjęły I Komunię św. :

Aleksander Barczyński

Wiktoria Cudziło

Maciej Połchowski

Sandra Wierzbicka

Michał Barczyński

Dominik Bartoszek

Michał Radtke

Kacper Karbowski

Kornel Karbowski

Dawid Nowocień

Kinga Olejarz