Strona główna
Parafiada 2011 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
17.07.2011.
 

Rodzinne świętowanie to nasza coroczna tradycja. Po Mszy św. o godz. 11.30 na placu parafiadowym zgromadziło się nas sporo i jak w zamierzchłych czasach PRL-u ustawiły się kolejki a to za smacznym jedzeniem, a to znowu za losami loterii fantowej, a to za ciastem upieczonym przez nasze panie. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury zadbał o stosowne nagłośnienie i ułożenie programu artystycznego powiązanego z licznymi konkursami i występami zespołów i solistów. Najważniejszy konkurs dotyczył wakacyjnego roweru fundowanego przez panią burmistrz, dyrektora MGOKu i ks. proboszcza.  Początkowo kapryśna pogoda zmieniła się i zza chmur uśmiechnęło się do nas  słońce aby rozpogodzić też i nasze oblicza. Kulminacyjnym punktem parafiadowego  spotkania była loteria prowadzona przez p. Dariusza Malazdrę, Eugeniusza Janosia i Adama Czaplę. W okolicach godz. 20.00 poznaliśmy szczęśliwych zwycięzców, którym sprzyjał los. Niektórzy twierdzili, że jeszcze w życiu niczego nie wygrali, tym większa nasza radość, że tym razem się udało. Po drodze mamy jeszcze Hubertusa, ale na następną parafiadę trzeba będzie poczekać jednak do przyszłego roku. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

(tekst i zdjecia ks. Ryszard Baran)

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »