Strona główna
WIELKI POST - ŚRODA POPIELCOWA Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
07.03.2014.

WIELKI POST - ŚRODA POPIELCOWA

Podobnie jak Adwent, Wielki Post jest okresem przygotowania. Przez 40 dni mamy się duchowo przygotowywać na przeżycie Świętego Triduum Paschalnego, najważniejszego okresu roku liturgicznego: męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jest to okres pokuty i przebaczenia, ale także pogłębienia naszej jedności z Jezusem. Jest też czasem uświadomienia sobie swoich słabości i oddania się miłującemu Ojcu.

 

Bóg tak ukochał człowieka, że zesłał Swojego Syna na świat, abyśmy w niego uwierzyli i mieli życie wieczne. Podczas Wielkiego Postu dostrzegamy największą miłość okazywaną człowiekowi - Syn Boży oddał i nadal oddaje, podczas Mszy św., swoje życie za nas grzeszników. Sprawiedliwy z niesprawiedliwych. Umiera na krzyżu.

 Środą popielcową rozpoczynamy ten święty czas. Tego dnia ksiądz podczas Mszy św. posypuje głowę popiołem i wypowiada słowa: "Prochem jesteś i w proch sie obrócisz" (Rdz 3,19) lub "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" (Mk 1,15).

Warto dobrze rozpocząć przemianę serca. Warto zmienić siebie. Warto szukać Tego, który oddał za mnie życie. Kim jestem żebym nie uległ?
Zmieniony ( 07.03.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »