Strona główna
Lednica 2012 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
08.06.2012.

LEDNICA

XVI SPOTKANIE MŁODYCH

2 czerwca 2012

 

Już po raz XVI młodzież z całej Polski i nie tylko, zgromadziła się na polach Lednickich, aby wspólnie wielbić Pana Boga modlitwą, śpiewem i tańcem. Nie mogło na tym zlocie zabraknąć także młodzieży z naszej parafii. „Miłość Cię znajdzie” takie było hasło przewodnie tegorocznego spotkania młodych

Całe Lednickie spotkanie było próbą przekazania zebranej młodzieży orędzia „Miłosierdzia Bożego”. Obecni na polach biskupi, kapłani, Ojciec Jan Góra wraz z siostrami zakonnymi ze zgromadzenia sióstr Miłosierdzia nieustannie przybliżali nam tajemnicę Miłości Miłosiernej Boga do człowieka. Konferencje, świadectwa i rozważania nt. „jak bardzo Pan Bóg kocha każdego człowieka-każdego z nas” oparte były na Piśmie Świętym oraz na „Dzienniczku” św. s. Faustyny, którą określa się mianem „apostołki Bożego Miłosierdzia”. Pomimo złej pogody (było chłodno, momentami padał deszcz i wiał wiatr), młodzi z właściwym sobie entuzjazmem oraz energią i radością wspaniale się bawili. Tak też było i w naszej ekipie. W Lednicy daje się zauważyć i odczuć wiele chrześcijańskiej radości, prostoty, spontaniczności i uwielbienia. Z tego względu naprawdę warto co roku udawać się na pola Lednickie, jeżeli chcemy doświadczyć wspólnoty Kościoła o takim charakterze i wymiarze. (tekst: ks. Sławomir Kmiecik)

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »