Strona główna
Hubertus 2014 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
09.11.2014.


HUBERTUS 2014

 

 

Tradycją poprzednich lat w dniu 07 listopada o godz.  18.00 rozpoczęła się Msza św. Hubertowska w intencji myśliwych, leśników oraz ich rodzin.  Mszy św. przewodniczył  jak każdego roku Ks. Biskup Paweł Cieślik.  O oprawę muzyczną uroczystości zadbali profesorowie, p. Bogdan Narloch – organy i p. Roman Gryń – trąbka oraz chór parafialny. Oprócz Bpa Pawła hubertowską uroczystość swoją obecnością zaszczycili kol. Ignacy Jóźwiak, Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej, kol. Janusz Rynkiewicz, Łowczy Okręgowej Rady Łowieckiej oraz kol. Marek Plewa, Przewodniczący Komisji Kultury i Tradycji Łowieckiej ORŁ w Koszalinie. Ks. proboszcz przywitał także przedstawicieli Nadleśnictwa Bobolice, p. Adama Potockiego – Nadleśniczego oraz Huberta Napierałę, jego zastępcę. Koła Łowieckie na naszym terenie reprezentowali prezesi: kol. Witold Wiśniewski i myśliwi warszawskiego KŁ „Wataha” obchodzący w tym roku 60-lecie istnienia, kol. Przemysław Prus –Głowacki i myśliwi bobolickiej „Ponowy”, kol. Krzysztof Załuska i myśliwi koszalińskiego „Wilka”, oraz kol. Kazimierz Gmerek z myśliwymi  także koszalińskiego KŁ „Oręż”. „ Nasza ziemia jest dla nas wielkim darem, ale równocześnie zadaniem. Jak dbamy o świat w którym żyjemy. Czy chcemy aby był piękny, bogaty w różne formy życia. Jak zachowujemy się wobec przyrody.? Tematem homilii Ks. Biskupa była szeroko rozumiana ekologia, troska o nasze lasy, jeziora o niezatruty i uporządkowany świat w którym jest miejsce dla wszystkich.

 

      

     

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »