Strona główna
Skrzatusz Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
18.06.2019.

  Skrzatusz, to nasze diecezjalne sanktuarium Maryjne, które bardzo często odwiedzają pielgrzymi i to nie tylko z naszej diecezji.

 

 

 

Taką pielgrzymkę dla dekanatów Bobolice i Gościno wyznaczono na dzień 15 czerwca br. Jak przekonaliśmy się na miejscu nasze zgromadzenie okazało się dosyć liczne. Do Skrzatuskiej Matki Bolesnej przybyło ok. 400 osób. Jak stwierdził kustosz naszego sanktuarium, ks. Wacław Grądalski – to

 najliczniejsza pielgrzymka z dotychczasowych dekanatów.

Rozpoczęliśmy o godz. 10.00. Pielgrzymów przywitał kustosz sanktuarium i Biskup Edward. O godz. 10.30 odmówiliśmy radosną część różańca prowadzoną przez pielgrzymów z Gościna.

Centrum naszego spotkania była Msza św. pod przewodnictwem bpa Ordynariusza, koncelebrowali także kapłani z poszczególnych parafii dekanatów.

O 13.30 zaproszono nas na obiad i mieliśmy czas by rozejrzeć się po okolicy. Trzeba powiedzieć, że otoczenie sanktuarium zmieniło się nie do poznania.

 Ci, którzy przed wielu laty tu pielgrzymowali z zachwytem patrzyli na dokonane zmiany.

Ostatnim punktem naszego pielgrzymowania była adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez naszego Ojca Duchownego dekanatu ks. Dariusza Jaślarza, proboszcza z Manowa. Koronka do Miłosierdzia Bożego zakończyła naszą pielgrzymkę do Skrzatuskiej Pani.

Atmosfera była wspaniała. Takie spotkanie to pewien znak jedności kościoła nie tylko w wymiarze parafii ale także w tej szerszej perspektywie, dekanatu i diecezji. Bogatsi duchowo wróciliśmy do naszych parafii i domów.

 

 

 

 

Zmieniony ( 26.02.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »