Strona główna
Festiwal 2019 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: ks. Ryszard Baran   
23.07.2019.

53. Międzynarodowy Festiwal Organowy

Już po raz 53 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w dniu 14 lipca doczekaliśmy się koncertu w Bobolicach.  

W tym dniu wystąpił zespół muzyki średniowiecznej z Czech „Remdih”. Ktoś napisał, że jest to taki średniowieczny ZZ – top. Wiele w tym prawdy, bo mogliśmy się przekonać, że w opinii wielu tzw. „mroczne średniowieczne” wcale nie było mroczne lecz bardzo radosne. Można powiedzieć muzyka do „tańca i do różańca”. Przyjęci z ogromnym aplauzem licznie zgromadzonej w kościele publiczności zakończyli swój koncert wprowadzając nas w atmosferę nowych zupełnie innych muzycznych przeżyć.

Druga część koncertu to Symfonia Organowa Saint – Saensa napisana w 1886 roku. W roku śmierci Liszta, a także w roku w którym zbudowano nasze bobolickie organy. Za kontuarem zasiadł prof. Bogdan Narloch a Orkiestrę Filharmonii Koszalińskiej poprowadził młody, bardzo dobrze zapowiadający się dyrygent JAKUB CHRENOWICZ. Słowo wiążące poszczególne wątki muzyczne prezentował p. Andrzej Zborowski znany konferansjer z poprzednich koncertów. Atmosfera wspaniała. Kościół przyozdobiony kwiatami przez p. Monikę i Jerzego Sadowskich. Świetna akustyka i wspaniałe brzmienie instrumentów. Wypada serdecznie podziękować organizatorom i artystom a także słuchaczom, którzy rzeczywiście dopisali i mogli przeżyć wspaniałe chwile przy dźwiękach równie wspaniałej muzyki.

 

 

Zmieniony ( 26.02.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »